zabieg z botoksem

Pierwsze próby przeszczepu tkanki tłuszczowej sięgają roku 1893, kiedy w Niemczech dr Neuber pierwszy opisał technikę przeszczepu tkanki tłuszczowej. Niedługo później  dr Czerny wykonał przeszczep tkanki tłuszczowej do piersi.

Od tamtych czasów powstało wiele technik i sposobów przeszczepu tkanki tłuszczowej do piersi. Rezultaty były dobre i bardzo słabe. Wielu chirurgów obserwowało zanik przeszczepionej tkanki tłuszczowej do piersi od 10 nawet do 90%.

Ludzka komórka tłuszczowa- adipocyt ma wielkość do 0,2 mm i żyje około 4-6 tygodni. Komórki tłuszczowe powstają z preadipocytów, które są komórkami macierzystymi. Innymi słowy dojrzała tkanka tłuszczowa podlega stałym procesom odnowy komórkowej.

BEAULI- BreAst Augmentation by Lipotransfer to metoda rozwinięta I udoskonalona przez dr Uebereitter z Park- Klinik Birkenwerder.

 

Największa przewaga tej metody wpływająca na bardzo dobre rezultaty to specjalny sposób pobierania i oczyszczania tkanki tłuszczowej. Podczas pozyskiwania tkanki tłuszczowej wykorzystuje się Body-jet o odpowiedniej sile ssania. Bod-jet to technika wykorzystująca strumień wody.

Liczne badania naukowe potwierdzają, że jedynie ta metoda pozwala na uzyskanie największej ilości żywych nieuszkodzonych komórek tłuszczowych co wpływa na osiągnięcie spodziewanych rezultatów.

Jak wygląda zabieg powiększania piersi BEAULI ?

 

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska i wykonanie badań obrazowych piersi.

Sama operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowy i analgosedacji, co oznacza, że po zabiegu pacjentka może opuścić klinikę w tym samy dniu zabiegu.

Przez niewielkie nacięcia na skórze w miejscach pobrania tkanki tłuszczowej chirurg wprowadza kaniulę- cienką rurkę, przez którą podaje zniczulenie. Po odczekaniu około 15- 20 minut stosując Body-jet pobiera tkankę tłuszczową do specjalnego filtra.

 

Otrzymana tkanka tłuszczowa jest umieszczana w strzykawkach.

Następnie przez małe cięcie z boku i poniżej  piersi tanka tłuszczowa podawana jest do piersi przez specjalną kaniulę.

Na koniec zabiegu zakładane są szwy oraz opatrunki i specjalne ubranko uciskowe.

Szwy usuwane są po koło 7 dniach.

Po zabiegu zalecamy noszenie biustonosza „sportowego” przez okres około 4 tygodni.

 

Podsumowując – metoda BEAULI to efektywna metoda przeszczepu tkanki tłuszczowej do piersi. Podczas jednej procedury tkanka tłuszczowa jest pobierana i od razu podawana do piersi. Cała operacja trwa około dwie godziny.  Najważniejszą zaletą tej metody jest pozyskiwanie najbardziej żywotnych komórek tłuszczowych co wpływa na bardzo dobre rezultaty.  Poza tym cała operacja może być przeprowadzona bez pełnej narkozy.