przeszczep włosów cena, leczenie łysienia śląsk

Utrata włosów to bolesny cios dla każdego – bez względu na płeć czy wiek. Przedwczesne łysienie dotyka najczęściej mężczyzn. Powiększające się zakola i cofające czoło to problem, który dotyka Panów już w wieku 30 lat. Łysienie wpływa negatywnie na poczucie wartości i pewności siebie. Preparaty na porost włosów często nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, dlatego też uwagę przyciąga zabieg transplantacji włosów. Jedną z najczęściej poszukiwanych informacji jest cena przeszczepu włosów.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Zabieg transplantacji włosów pomimo, że nie wymaga hospitalizacji jest skomplikowany i pracochłonny. W wycenie należy uwzględnić obszar zabiegowy oraz metodę przeszczepu włosów. Każdy pacjent to indywidualny przypadek i wymaga spersonalizowanego podejścia.

Największą popularnością cieszy się przeszczep włosów metodą FUE, która polega na pobieraniu pojedynczych mieszków włosowych. Jest to najnowocześniejsza metoda transplantacji włosów, nie wymaga użycia skalpela ani szycia. Koszt przeszczepu włosów metodą FUE waha się w zależności od ilości pobranych mieszków włosowych, stopnia łysienia oraz rezultatów jakie chce osiągnąć pacjent.

Orientacyjne ceny przeszczepu włosów metoda FUE
przód głowy z odtworzeniem linii włosów16 900 – 22 900 PLN
czubek głowy8 500 – 15 900 PLN
zakola (cena zależy od rozległości zabiegu)7 900 – 12 900 PLN

 

Podane ceny są orientacyjne, rzeczywisty koszt przeszczepu włosów może być inny. Przypominamy, że każdy pacjent wymaga indywidualnej wyceny, której może wykonać jedynie wyspecjalizowany lekarz transplantolog.

Konsultacja zabiegu przeszczepu włosów

Konsultacja to bardzo ważny moment, który pozwoli w pełni odpowiedzieć na pytania pacjenta. Podczas wizyty lekarz będzie mógł ocenić stopień łysienia, dobrać najskuteczniejszą metodę przeszczepu włosów i ustalić koszt przeprowadzenia zabiegu.

Konsultację w San-Medical przeprowadza dr Artur Sandelewski – specjalista w transplantacji włosów oraz członek prestiżowej organizacji ISHRS, która skupia specjalistów chirurgii odtwórczej włosów z całego świata. Doktor Sandelewski prowadzi konsultacje w Krakowie, Katowicach oraz Bielsku Białej.