Lipofilling twarzy to zabieg regeneracyjny, który wykonuje się w celu poprawy bądź odbudowy kształtu twarzy. Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, ud bądź lędźwi, którą po odpowiednim przygotowaniu wykorzystuje się do wypełnienia zmarszczek lub poprawy jędrności twarzy.

Jak wygląda zabieg lipofillingu twarzy?

Lipofilling jest metodą zdobywającą coraz większe uznanie na świecie. Bezsprzecznie to właśnie własna tkanka tłuszczowa jest najbardziej naturalnym wypełniaczem, a także stanowi najlepsze źródło komórek macierzystych. Wykazują one wyjątkowe zdolności do stymulowania procesów regeneracyjnych, mających wpływ na bezpośrednie odmłodzenie. Całość zabiegu wykonywana jest za pomocą innowacyjnych systemów, umożliwiających pobieranie i wykonanie autologicznego lipotransferu. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Pobrany materiał zostaje oczyszczony i przygotowany w specjalistycznej wirówce, po czym tłuszcz jest przeszczepiany pod skórę twarzy, przy pomocy kaniuli. Zabieg trwa zazwyczaj od 40 minut do dwóch godzin.

Czy lipofilling jest bezpieczny?

Lipofilling twarzy to w pełni bezpieczny zabieg dla pacjenta. Dzieje się tak głównie dzięki temu, że lekarz ma całkowitą kontrolę nad przebiegiem procesu pobierania i przeszczepiania tkanki tłuszczowej. Bezpieczeństwo immunologiczne również jest na wysokim poziomie, z uwagi na to, że przeszczepiane komórki tłuszczowe pochodzą bezpośrednio od pacjenta, co w dużym stopniu zmniejsza ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych.

Jakie są efekty zabiegu?

Lipofilling twarzy poprawia cały owal twarzy, dzięki czemu policzki stają się bardziej jędrne, a bruzdy nosowo-wargowe znacznie mniej widoczne. Twarz po tym zabiegu wygląda znacznie młodziej. Pierwsze widoczne efekty widoczne są zaledwie po tygodniu od zabiegu.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu lipofillingu twarzy zaleca się:

  • unikanie wzmożonego wysiłku fizycznego
  •  rezygnację z  sauny, gorących kąpieli
  • unikanie spania na miejscach, z których została pobrana tkanka tłuszczowa

Przeciwwskazania do wykonania lipofillingu twarzy:

  • schorzenia nerek, wątroby i serca,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • choroby onkologiczne,
  • infekcja,
  • ciąża i okres karmienia piersią