Kwas l-polimlekowy używany jest w medycynie estetycznej już od kilkudziesięciu lat. W tym czasie pozytywnie zweryfikowano jego działanie – zarówno w kwestii skuteczności, jak i bezpieczeństwa. Zabiegi z użyciem kwasu l-polimlekowego cieszą się olbrzymią popularnością na całym świecie ze względu na wyraźny i długotrwały efekt odmładzający. Czym jest ta substancja?

Pochodzenie i właściwości

Dlaczego kwas l-polimlekowy jest tak dobrze przyswajalny i tolerowany przez skórę? Główną przyczyną jest fakt, że występuje on w naszym organizmie naturalnie i jest w pełni biodegradowalny. Z powodu tych właściwości już wcześniej był stosowany w wyrobach medycznych, takich jak na przykład szwy i implanty.
Cechą, która sprawia, że jest to substancja niezwykle ceniona w medycynie estetycznej, jest jej zdolność do pobudzania organizmu do samodzielnej produkcji kolagenu, co pozwala na znaczne odmłodzenie wyglądu skóry twarzy i szyi. Jest to preparat wykorzystywany jest w kremach i suplementach, jednak zdecydowanie największą skuteczność wykazuje zabieg Sculptra, podczas którego kwas l-polimlekowy jest aplikowany za pomocą serii nakłuć. Jest to zabieg przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym, który powinien być wykonywany w trzech cyklach. Efekty są trwałe i widoczne nawet do dwóch lat.

Sculptra – dla kogo?

Specjaliści medycyny estetycznej polecają zabieg osobom, które obserwują objawy starzenia się skóry, takie jak zmarszczki, bruzdy, zwiotczenie, utrata jędrności, zapadnięte policzki czy stopniowa zmiana kształtu twarzy. Są one spowodowane właśnie zmniejszającą się wraz z wiekiem ilością fibroblastów. Już od 25 roku życia możemy zaobserwować stopniowe zmniejszanie się ilości pierwiastków, odpowiadających za młody wygląd skóry – proces ten znacznie przyspiesza w okolicach menopauzy.
Kwas L-polimlekowy zmniejsza te objawy aktywizując komórki do produkcji kolagenu, dzięki czemu można zaobserwować wyraźną poprawę kondycji skóry i zwiększenie jej objętości, a także wygładzenie zmarszczek. Twarz i okolice szyi wyglądają promienniej, zdrowiej i młodziej. Co bardzo ważne – osiągnięty efekt utrzymuje się długo i wygląda w pełni naturalnie.
Istnieją przeciwwskazania, takie jak ciąża, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, jednak stan zdrowia zdecydowanej większości pacjentów, pozwala na bezpieczne przeprowadzenie zabiegu. Decydując się na zabieg w gabinetach San-Medical, możesz liczyć na fachowość i wieloletnie doświadczenie – dr Sandelewski to znany i utytułowany specjalista medycyny estetycznej.