Jak wyszczuplić twarz? Jak schudnąć na twarzy?

Jak wyszczuplić twarz

Wielu z nas boryka się z problemem niewystarczająco szczupłej twarzy. Często tłuszcz odłożony w tych rejonach niechętnie daje się spalić w trakcie ćwiczeń i pomimo utraty kilogramów, w lustrze „patrzy na nas” podwójny podbródek i „pulchne” policzki. Dla części osób jest to powód do niemałych kompleksów. Na szczęście nie musimy z tym żyć. Medycyna estetyczna zna kilka skutecznych metod, aby wyszczuplić twarz, a w dzisiejszych czasach delikatne udoskonalenia swojego wyglądu nie są niczym niecodziennym.

Jak wyszczuplić twarz – metody domowe

Czasami nie trzeba od razu korzystać z metod uwzględniających igły i skalpele. W części przypadków wystarczy kilka sprytnych zabiegów kosmetycznych, które same w sobie pozwolą nam optycznie wyszczuplić twarz. Często stosowana metoda, przez wielu wręcz intuicyjnie, to pomysł, by wyszczuplić twarz makijażem. W przypadku niewielkich niedoskonałości może to być niezwykle skuteczne i oferować satysfakcjonujące rezultaty.

Inną metodą na oszukanie percepcji są… długie włosy. Potrafią one wizualnie odjąć kilka kilogramów, kiedy są gładkie, proste, blisko twarzy – tak, że częściowo zasłaniają jej boki. Alternatywą może być także wysoko związany kucyk, warstwowe cieniowanie czy asymetryczny przedziałek.

Nie każdy jednak może pozwolić sobie na wyszczuplenie twarzy w ten sposób. Wiele osób, w tym także kobiet, boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów, a nawet łysienia. W takim przypadku pomocą może być zabieg przeszczepu włosów. Polega on na pobraniu włosów z jednego miejsca i przeszczepieniu w rejon, który tego potrzebuje. Jest to dobrze znany i przetestowany przez lata zabieg, który pozwala na uzyskanie bujnej fryzury na całym obszarze głowy. Włosy po przeszczepie zachowują moc i zdolność wzrostu.

Metody medycyny estetycznej

W przypadku, gdy opisane wyżej metody nie są wystarczające, można zwrócić się do centrów medycznych zajmujących się zabiegami z dziedziny medycyny estetycznej. Oferują one szereg różnorodnych zabiegów – mniej lub bardziej inwazyjnych. Pozwolą one na trwałe modelowanie twarzy.

Liposukcja

Aby wyszczuplić twarz można sięgnąć po metodę liposukcji N.I.L. Wykorzystuje się w niej fale infradźwiękowe 3D, które niszczą tkankę tłuszczową. Jedną z okolic najczęściej poddawanych terapii jest szyja. Szczupła i jędrna pozwala wizualnie wyszczuplić twarz.

Liposukcja jest także świetną metodą, by poradzić sobie z jednym z najpopularniejszych kompleksów związanych z twarzą – podwójnym podbródkiem. Liposukcja podbródka to odsysanie nadmiarowej ilości tkanki tłuszczowej z tego rejonu. Należy jednak pamiętać, że nie jest to alternatywa dla aktywności fizycznej, a raczej ratunek w przypadku, gdy po schudnięciu i ćwiczeniach na mięśnie twarzy, podbródek nie maleje.

Lipofilling twarzy

Kuszącą propozycją może być także zabieg niejako przeciwny – lipolifting twarzy. Polega on na przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej, czym można modelować owal twarzy wedle własnych preferencji. Dodatkowo przeszczepione komórki stymulują regenerację skóry, dzięki czemu staje się bardziej jędrna, a to dodatkowo pozwala wizualnie wyszczuplić twarz.

Lipoliza

Inną metodą medycyny estetycznej pozwalającą wyszczuplić twarz jest lipoliza. Polega nie na odessaniu, a na rozpuszczeniu tłuszczu – jest łagodniejszą wersją liposukcji. Lipoliza podbródka polega na wstrzyknięciu preparatu z fosfatydylocholiną. Powoduje to rozerwanie komórek tkanki tłuszczowej, które są wówczas transportowane do wątroby, gdzie ulegają rozkładowi i wydaleniu z organizmu.

Dla osób chcących wyszczuplić twarz nie za sprawą podbródka, a policzków, zaproponować można lipolizę policzków. Działa ona analogicznie do wyżej opisanej metody, różni się jedynie miejscem wstrzyknięcia. Mniejszy rozmiar policzków sprzyja także zapobieganiu zasysaniu wewnętrznej części policzków i częstemu przygryzaniu ich fragmentów. Pozwala to wyeliminować dwie nieprzyjemne przypadłości za jednym razem.

Botoks

Botoks – czyli toksyna botulinowa jest jednym z najbardziej popularnych haseł w medycynie estetycznej. Najczęściej stosuje się go do usuwania mimicznych zmarszczek twarzy. Toksyna botulinowa leczy także niektóre schorzenia. Jednym z nich jest bruksizm – zgrzytanie zębami, występujące najczęściej przez sen. Mięśnie odpowiadające za ten ruch stają się rozbudowane i wpływają na rysy twarzy. Botoks obniża ich napięcie, w wyniku czego twarz wraca do pierwotnego, szczuplejszego wyglądu. Przy okazji ustępuje zgrzytanie zębami – co samo w sobie jest schorzeniem wartym leczenia, gdyż może prowadzić do wielu nieprzyjemnych następstw, np. migren.