zabieg z botoksem

Zabieg toksyną botulinową zalecany jest wszystkim posiadaczom pierwszym zmarszczek – warto także powtarzać go w kolejnych latach. Co to jest toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa jest naturalnym białkiem, którego działaniem jest ograniczenie ruchów pomiędzy komórką nerwową a mięśniem. Substancja działa na zmarszczki mimiczne, przykładowo lwią zmarszczkę.

Toksyna botulinowa – co to jest i jak działa?

Toksyna botulinowa jest wytwarzana przez bakterie znajdujące się w jadzie kiełbasianym. Może pojawić się w źle przechowywanej żywności, najczęściej w mięsie. Jeśli dojdzie do jej spożycia, wystąpi zatrucie organizmu – nie wszędzie jednak skutki jej zastosowania są negatywne. Z powodzeniem wykorzystywana jest w medycynie estetycznej do korekcji zmarszczek mimicznych. O czym warto pamiętać, substancja zupełnie nie sprawdzi się do usunięcia zmarszczek statycznych, których obecność wynika z utraty sprężystości skóry.

Wykorzystanie toksyny botulinowej w medycynie estetycznej

Właściwości toksyny botulinowej pozwalają na zastosowanie jej w wielu zabiegach medycyny estetycznej i nie tylko. Substancja jest w stanie poradzić sobie z wieloma przypadłościami. Pojawia się więc pytanie: toksyna botulinowa – kiedy zrobić?

Najczęstszym powodem użycia toksyny botulinowej są oczywiście zmarszczki mimiczne, nazywane także dynamicznymi. Za jej pomocą skutecznie usuwa się bruzdy na czole, wokół oczu i ust bądź tzw. lwie zmarszczki. Następuje ich całkowite wygładzenie – należy jednak pamiętać, że zabieg po pewnym czasie wymaga powtórzenia. Substancja jest w stanie unieść kąciki ust i podnieść brwi – wymienione zabiegi szczególnie odmładzają, a twarz prezentuje się lepiej już w krótkim czasie po zabiegu.

Typ zabiegu przy wykorzystaniu toksyny botulinowej, który niesłusznie cieszą się mniejszą popularnością to leczenie nadpotliwości. Jeśli zmagasz się z powyższą przypadłością, zgłoś się do wybranej kliniki w celu wstrzyknięcia odpowiedniej dawki toksyny botulinowej. Efekty zabiegu są długotrwałe i utrzymują się nawet 12 miesięcy – po upływie tego czasu, zabieg należy powtórzyć.

Warto wspomnieć także inne dziedziny, w których zastosowanie ma toksyna botulinowa. Neurologia wykorzystuje ją do hamowania substancji odpowiedzialnych za odczuwanie bólu. Odczucia bólowe nie zwiększają się oraz ustają ich napady.

 

Kiedy warto skorzystać z zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej?

Toksyna botulinowa – kiedy skorzystać z zabiegu? Najlepiej skontaktować się z kliniką, w momencie zauważenia widocznych zmarszczek mimicznych. W momencie, gdy zaczynają nam przeszkadzać bądź nie jesteśmy w stanie pozbyć się ich za pomocą kosmetyków, powinna zostać wykorzystana toksyna botulinowa. Działanie substancji jest pomoce również w przypadku osób niemogących poradzić sobie z nadmierną potliwością i powracającymi bólami.

zabieg z botoksem

Ile kosztuje wstrzyknięcie toksyny botulinowej?

Wstrzyknięcie toksyny botulinowej to jeden z najtańszych zabiegów, jaki można wykonać w klinikach medycyny estetycznej. Koszt obejmuje pierwszą konsultację, na której sprawdzane są predyspozycje do przeprowadzenia zabiegu oraz efekt, jaki klienci i klientki chcą uzyskać. Dodatkowo w koszty należy wliczyć ilość produktu niezbędnego do wstrzyknięcia. Co jeszcze ma wpływ na ostateczną cenę?

Zabieg toksyną botulinową będzie droższy jeśli wybierzemy się do kliniki o bardzo dobrej renomie. Doświadczenie specjalistów w niej pracujących jest świetną inwestycją, dlatego warto zgromadzić więcej środków i przeznaczyć je właśnie na ich usługi. Dzięki temu mamy gwarancję bezpieczeństwa i niezwykle estetycznych efektów.

Pamiętaj, że w wielu przypadkach ostateczna cena może różnić się od tej podanej w cenniku. Wpłynąć na nią może rodzaj użytej toksyny botulinowej i doliczenie kosztu konsultacji lekarskiej.

Ile kosztuje toksyna butylinowa? Cena zabiegu rozpoczyna się już od 300-400 zł w najtańszych klinikach. Należy jednak pamiętać, by z rozwagą podchodzić do doboru gabinetów i decydować się tylko na te o dobrych opiniach, prowadzone przez doświadczonych specjalistów. Jest to inwestycja nie tylko w lepszy wygląd, ale także zdrowie. Klinika San Medical oferuje wstrzyknięcia toksyny botulinowej w kwocie 600-1000 zł w zależności od obszaru. Zapewniamy profesjonalną obsługę i opiekę lekarza w trakcie trwania całego zabiegu. Zostaną Państwo poinformowani o wszelkich przeciwwskazaniach i możliwych skutkach ubocznych. Toksyna botulinowa w medycynie estetycznej to nasza specjalność.

Ile utrzymuje się efekt działania toksyny botulinowej?

Toksyna botulinowa – ile się utrzymuje? Wielu klientów korzystających po raz pierwszy z zabiegu toksyną zadaje to pytanie z nadzieją, że zabieg nie wymaga powtórki. Warto więc podkreślić, że nie utrzymuje się ona w skórze na zawsze. Zostaje neutralizowana przez organizm i zanika po maksymalnie 8 miesiącach – wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. W wielu przypadkach warto dokonać ponownego zabiegu już po 3 miesiącach i nie będzie to bynajmniej oznaką jego złego przeprowadzenia – każdy organizm radzi sobie z tą substancją inaczej.

Kiedy widoczne będzie wstrzyknięcie toksyny botulinowej? Efekty pojawiają się po około 3-4 dniach. Nie jest to jednak pełny rezultat – następuje on po upływie maksymalnie dwóch tygodni. To cenna informacja dla osób oczekujących natychmiastowych efektów. Trzeba koniecznie uzbroić się w cierpliwość.