Jesteś posiadaczem odstających uszu? Twoje uszy są dla Ciebie ogromnym kompleksem? Cóż, tego typu przypadłość to częsty problem, który występuje zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn (szacuje się, że problem ten może dotyczyć nawet 5 procent populacji na całym świecie). Wiele osób próbuje walczyć z odstającymi wadami za pomocą specjalnych plastrów, jednak nie we wszystkich przypadkach dają one dobre efekty. Jeśli zatem należysz do grona osób, które borykają się z odstającymi uszami, z pewnością ucieszy Cię fakt, że specjalnie z myślą o Tobie powstał ten krótki artykuł, z którego dowiesz się czym są nici APTOS i w jaki sposób mogą wpłynąć na wygląd Twoich uszu.

Odstające uszy – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Pierwszą, podstawową informacją, o której należy wspomnieć, poruszając temat odstających uszu jest to, że ucho dzieli się na zewnętrzne oraz wewnętrzne. Ucho zewnętrzne służy do przechwytywania oraz odbierania dźwięków z otoczenia. Ucho wewnętrzne składa się ze ślimaczka oraz kanałów półkolistych. To, co najczęściej przeszkadza osobom z odstającymi uszami to wygląd oraz kształt ich małżowin usznych. Małżowiny to wystająca część ucha, która jest widoczna gołym okiem, składają się one głównie z chrząstki, dlatego są plastyczne.

Korekta uszu

Wiele osób posiadających kompleks na punkcie swoich uszu decyduje się na ich korektę. Obecnie istnieje kilka sposobów na to, by skorygować kształt uszu oraz nadać im wymarzonego wyglądu. Jedną z najpopularniejszych opcji jest oczywiście chirurgiczna korekta uszu. Decydując się na tego typu zabieg, należy zdawać sobie sprawę z możliwości występowania ewentualnych powikłań. Dodatkowym minusem jest fakt, że nieudana chirurgiczna ingerencja w tkankę chrzestną może być nieodwracalna. Co zatem zrobić, by cieszyć się pięknymi uszami bez konieczności wykonywania zabiegu u chirurga? Rozwiązaniem może okazać się Korekcja uszu nićmi APTOS.

Co to są nici APTOS

Nici APTOS to specjalistyczne nici chirurgiczne, które wykorzystywane są w medycynie estetycznej do zabiegów takich jak:
• Korekcja uszu
• Korekcja nosa
• Podniesienie czubka nosa
• Uniesienie policzków
• Lifting twarzy.

Jak wygląda korekcja uszu za pomocą Nici APTOS?

Korekcja uszu nićmi APTOS opiera się na umieszczeniu przez lekarza specjalnej nici w chrząstkę małżowiny usznej. Dzięki tej metodzie ucho nabiera bardziej subtelnego kształtu oraz przylega do głowy, przez co problem z odstającymi uszami całkowicie znika (lub ulega zmniejszeniu). Cały zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym po wcześniejszej konsultacji z pacjentem.