Każdy kobiecy biust jest inny i każdy jest piękny. Podlega on jednak w ciągu całego życia różnym przemianom, nie tylko tym dotyczącym utraty jędrności wraz z wiekiem. Współczesna medycyna estetyczna zna różne sposoby nadawania idealnych kształtów kobiecemu ciału – lipofilling piersi to jeden z nich! Kiedy warto się na niego zdecydować?

Biust – częsty kobiecy kompleks

Bardzo często piersi bywają dla kobiet – title i H1em drażliwym. Zbudowane są one z luźnej tkanki, nie wzmocnionej mięśniami, a zatem nie podlegającym w zbyt dużym stopniu modelowaniu poprzez ćwiczenia fizyczne. Na skutek karmienia piersią, tycia lub chudnięcia zmienia się też kształt biustu – często na niekorzyść. Piersi stają się obwisłe oraz zmieniają swój kształt. To sprawia, że kobiety często mają na ich punkcie kompleks. Również piersi bardzo małe, choć jędrne i o ładnym kształcie, sprawiają, że kobiety nie zawsze czują się z nimi pewnie. Chirurgia estetyczna została stworzona głównie po to, by walczyć z kompleksami i pomagać kobietom stawać się jak najpiękniejszą wersją samych siebie!

Kiedy warto zdecydować się na lipofilling piersi?

Lipofilling biustu to zabieg, który można wykorzystywać nie tylko do powiększania, ale również modelowania kształtu piersi. Zalicza się go do najbezpieczniejszych metod, ponieważ polega na przeszczepieniu własnej tkanki tłuszczowej z miejsc, w których jest jej nieco zbyt dużo, do piersi. To dobry wybór dla kobiet, które obawiają się operacji piersi z użyciem implantów.

To jedna z najkorzystniejszych metod powiększania rozmiaru piersi, zwiększania ich jędrności, uzupełniania ubytków. Bardzo często decydują się na nią kobiety, które mają nierówne piersi i z tego powodu odczuwają kompleksy. Dzięki wszczepieniu w biust własnych komórek wraz z komórkami macierzystymi, odbywa się bardzo szybka regeneracja tkanki, co wiąże się z krótszym okresem rekonwalescencji dla pacjentki i mniejszym ryzykiem powikłań. Co więcej, ta regeneracja sprzyja również zwiększeniu wypełnienia w biuście oraz ujędrnieniu skóry. Dzięki lipofillingowi biustu można zapanować nad kompleksami, które powodowały nierównej wielkości piersi, czy ich niedoskonały kształt np. będący skutkiem długotrwałego karmienia piersią. Wystarczy jeden zabieg, aby wymodelować piersi do pożądanego kształtu i wielkości, a tym samym zlikwidować swoje kompleksy!

Kiedy widoczne są efekty ?

Efekty ostateczne widoczne są już 2 tygodnie  po zabiegu natomiast w okresie rekonwalescencji część przeszczepionych komórek wchłania się (najczęściej ok. 30%) a reszta pozostaje w nowym miejscu.