Lipofilling twarzy – bezpieczny i skuteczny zabieg medycyny estetycznej
Zabiegi medycyny estetycznej ukierunkowane na modelowanie twarzy niejednokrotnie wykorzystują tkanką tłuszczową pozyskaną z innych obszarów ciała. Nie inaczej jest w przypadku procedury, która jest fachowo określana jako lipofilling twarzy. Motywacje decyzji o lipofillingu bywają rzecz jasna różnorakie. Częstymi intencjami Klientek są między innymi neutralizowanie bruzd i zmarszczek, modelowanie kości policzkowych, powiększenie ust oraz usunięcie worków pod oczami.
Bezsprzeczne walory, które decydują o popularności lipofillingu twarzy
Wśród zalet, jakimi wyróżnia się lipofilling twarzy, na pierwszy plan wysuwa się wykorzystanie tkanki własnej Pacjentki. Dzięki temu nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej, która jest prawdopodobna w przypadku stosowania syntetycznych wypełniaczy.
Kolejnym atutem, którym wyróżnia się lipofilling twarzy, jest wykorzystanie zdolności regeneracyjnych tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa obfituje w komórki macierzyste. Są one równocześnie komórkami multipotencjalnymi. Oznacza to w praktyce, że po translokacji, pobudzają one skórę do regeneracji. Wzrost objętości tkanki w miejscu, w którym przeprowadza się zabieg, to nie jedyny pozytywny rezultat, jakiego może spodziewać się Klientka. Lipofilling skutkuje również odczuwalną poprawą jędrności skóry.
Charakterystyka zabiegu lipofillingu twarzy
Personel odpowiadający za funkcjonowanie San-Medical traktuje swoje zadania ze stosowną odpowiedzialnością i profesjonalizmem. Dlatego zabieg lipofillingu twarzy podlega pewnym rygorom. Przede wszystkim, jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym oraz z wykorzystaniem leków obkurczających naczynia. Najpopularniejszymi rejonami, z których pobiera się tkankę tłuszczową, są uda oraz brzuch. Pozyskana tkanka musi oczywiście zostać odpowiednio przygotowana. Dzięki użyciu membrany Puregraft tkanka ulega zagęszczeniu oraz absorbuje płytkowe czynniki wzrostu. Pozyskany tłuszcz aplikuje się w miejsce docelowe za pomocą specjalnych kaniul tak, aby nie uszkodzić okolicznych tkanek. Proces pozyskiwania materiału nie przebiega w jednostajnym tempie. W jego trakcie część komórek ulega destrukcji lub biodegradacji. Właśnie dlatego ilość przeszczepianej tkanki jest nieco większa, niż wynika to z faktycznego zapotrzebowania. Oczywiście wspomniana nadwyżka jest naturalnie usuwana przez organizm.
Przed zabiegiem lipofillingu konieczne jest dostarczenie badań analitycznych krwi oraz zdjęcia USG rejonu, w którym ma nastąpić wypełnienie. Kolejnymi zaleceniami są odstawienie leków rozrzedzających krew oraz — w przypadku palaczy — ograniczenie papierosów.