lipoliza brzucha

Ćwiczenia oraz zbilansowana dieta niekiedy mogą okazać się nieskuteczne, jeśli uwarunkowania genetyczne nie pozwalają na zrzucenie drobnych fałdek. Często jedynym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej z problematycznych partii ciała jest właśnie lipoliza. Poznaj skuteczny sposób na redukcję komórek tłuszczowych – dowiedz się jakie efekty można za pomocą niej osiągnąć, czy należy powtarzać lipolizę oraz ile kosztuje lipoliza.

Lipoliza brzucha – czym jest i na czym polega?

Co to jest lipoliza brzucha? Lipoliza brzucha to niechirurgiczny zabieg, którego celem jest usunięcie tkanki tłuszczowej. Pod skórę wprowadzana jest substancja będąca połączeniem fosfatydylocholiny i deoksycholanu sodu. Lipoliza jest możliwa do wykonania na każdym obszarze, w którym istnieje zwiększona ilość tkanki tłuszczowej – najczęściej jednak wybieranym miejsce na lipolizę jest brzuch. To w pełni bezpieczny zabieg, który należy powtórzyć w celu uzyskania pełnego efektu. W zależności od wybranego obszaru będzie potrzebował on inną dawkę wprowadzonego preparatu – jego odpowiednią ilość ustala się podczas konsultacji z lekarzem prowadzącym zabieg. Zabiegu nie można powtarzać kilkukrotnie w ciągu jednego miesiąca. Każda dawka powinna zostać podana raz w miesiącu, a suma zabiegów najczęściej nie przekracza 3.

Kiedy wykonuje się lipolizę iniekcyjną brzucha?

Lipoliza iniekcyjna brzucha polecana jest w szczególności osobom, które pomimo szczupłej sylwetki nie są w stanie pozbyć się drobnych fałdek na brzuchu. Często tego typu problemy wynikają z uwarunkowań genetycznych i tylko poprzez zabieg jesteśmy w stanie uzyskać wymarzoną sylwetkę. Oprócz brzucha częstymi obszarami, na których przeprowadzana jest lipoliza, są drugi podbródek lub uda.

Istnieje natomiast wiele przeciwwskazań co do omawianego zabiegu. Kiedy zabieg lipoliza brzucha nie może zostać wykonany? Należy zrezygnować z niego, gdy zmagamy się z niewydolnością układu krążeniowego, chorobami nerek i wątroby. Przeciwwskazaniem jest również znacząca otyłość i zaburzone krzepnięcie krwi. Zabieg pod żadnym pozorem nie może zostać wykonany u osób chorujących na nowotwory i padaczkę bądź posiadających stan zapalny w miejscu nakłucia.

Lipoliza brzucha i innych obszarów ciała wykonywana jest po dokładnym wywiadzie z pacjentem, podczas którego powinien on przedstawić lekarzowi wszelkie alergie. Wskazane jest przeprowadzenie dodatkowych testów, które mają na celu wykazanie alergii na składniki wstrzykiwanej substancji. Lipoliza przeprowadzana przez specjalistę z uprawnieniami jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, bez potrzeby dłuższej rekonwalescencji.

lipoliza brzucha

Jakie są efekty zabiegu lipolizy brzucha?

Lipoliza brzucha efekty to wymodelowana sylwetka, bez fałdek tłuszczu. Zabieg pozwala na wykonanie korekty – pozbycie się nawet 5 cm w obwodzie. Dodatkowym efektem jest także widoczne wygładzenie skóry. Stosując lipolizę nie tylko w obszarze brzucha, ale także w innych miejscach na ciele, zapewnimy sobie możliwie najlepszy rezultat końcowy.

Co daje lipoliza iniekcyjna brzucha? Efekty, jakich można się spodziewać to jędrna skóra, jaką ciężko osiągnąć jedynie przy pomocy intensywnych ćwiczeń. Gdy treningi nie dają zamierzonych efektów, warto skorzystać z zabiegu, jakim jest lipoliza iniekcyjna brzucha. Kiedy efekty będą widoczne? Komórki tłuszczowe zostaną całkowicie wyniszczone w ciągu maksymalnie 8 tygodni.

Istnieje także wiele nieoczywistych efektów lipolizy. Oprócz miejscowej redukcji tłuszczu, poprawiamy swój metabolizm, przez co zachodzi możliwość szybszego zrzucenia zbędnych kilogramów. Wydalanie tłuszczu z organizmu przekłada się na lepszą pracę wątroby.

Aby lipoliza dała najtrwalsze efekty, po zabiegu stosuje się dietę niskotłuszczową oraz niskowęglowodanową. Wyklucza ona ryzyko szybkiego odbudowania się usuniętej tkanki tłuszczowej. Ponadto po zakończonej serii zabiegów rekomendowany jest masaż limfatyczny.

Jakie są koszty lipolizy brzucha?

Cena lipolizy różni się w zależności od obszaru, z którego usuwana jest tkanka tłuszczowa. Lipoliza szyi, ramion oraz bioder wynosi średnio 4000 zł. Z kolei lipoliza ud posiada wyższy koszt wynoszący 6000 zł. Nadmiar tkanki tłuszczowej z łydek jest możliwy do usunięcia za cenę 5000 zł. Lipoliza brzucha cena wynosi 12 000 zł i tym samym jest najdroższą z wymienionych opcji.

Efekt lipoliza brzucha przed i po zdecydowanie jest wart inwestycji! W szczególności gdy inne metody zawiodły, LIPOSUKCJA N.I.L. sprawdzi się w 100%. W przypadku tego typu zabiegu należy korzystać z oferty profesjonalnych klinik. Wyższa cena często przekłada się na jakość wykonywanego zabiegu, szczegółowy wywiad, a także zachowanie bezpieczeństwa i higieny.

Czy lipolizę brzucha należy powtarzać?

Pojedynczy zabieg może być niewystarczający, a ilość powtórzeń niezbędnych do wykonania uzależniona jest od wielkości tkanki tłuszczowej. W celu uzyskania najlepszych efektów, lipoliza iniekcyjna brzucha powinna zostać powtórzona 2-3 razy w odstępie kilku tygodni. Zaleca się, aby jeden zabiegi wypadały raz w miesiącu. Takie odstępy czasowe wynikają z konieczności regeneracji tkanek po nakłuciu.

Jeżeli po pierwszym zabiegu uzyskany efekt nie jest dla Ciebie zadowalający, lekarz zaleci ponowienie go w najbliższym możliwym czasie. Kolejne serie lipolizy będą wykonywane do uzyskania rezultatu w pełni odpowiadającego pacjentce lub pacjentowi.

Podsumowując – czy warto wykonać lipolizę brzucha?

Lipoliza iniekcyjna brzucha i innych obszarów na ciele (w tym miejsca pod oczami) przynosi widoczne efekty, a dla niektórych stanowi jedyny skuteczny sposób walki z niechcianą tkanką tłuszczową. Zabieg wykonywany jest przy pomocy cienkich igieł i nie wymaga późniejszej rekonwalescencji. Po pierwszym zabiegu należy wykonać około 2-3 serii więcej, aby uzyskać pełny rezultat.

Umów się na konsultację z lekarzem przeprowadzającym lipolizę w San Medical – skontaktuj się z jedną z klinik zlokalizowanych w Bielsko-Białej, Jaworznie, Katowicach lub Krakowie. San Medical specjalizuje się w bezpiecznym przeprowadzeniu lipolizy brzucha i innych partii ciała. 

Przeczytaj także: Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?