Nadprogramowe kilogramy często odkładają się na brzuchu w postaci miękkiej „oponki”. Każdy, kto próbował się jej pozbyć wie, że jest to bardzo trudne zadanie. Tkanka tłuszczowa zgromadzona na brzuchu niełatwo poddaje się ćwiczeniom fizycznym, słabo działa na nią również dieta redukcyjna. Jak skutecznie przyspieszyć jej spalanie? Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a dokładniej lipoliza iniekcyjna brzucha, którą oferuje nasze centrum medyczne SAN-MEDICAL. Na czym polega ten zabieg i jakie daje efekty?

Lipoliza iniekcyjna brzucha – co to właściwie jest?

Lipoliza iniekcyjna brzucha to nieinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, który ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej nagromadzonej w tej właśnie okolicy. Podczas wspomnianej wyżej procedury medycznej lekarz podaje za pomocą cienkiej igły specjalne preparaty – najczęściej fosfatydylocholinę i deoksycholat sodu – bezpośrednio w obszar tłuszczowy. Substancje te skutecznie rozpuszczają komórki tłuszczowe, które następnie są naturalnie usuwane z organizmu przez układ limfatyczny. Zabieg jest stosunkowo krótki, zwykle trwa około 30-60 minut i nie sprawia pacjentom dużego dyskomfortu dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

Jakie efekty można osiągnąć dzięki lipolizie iniekcyjnej brzucha?

Wykonanie serii zabiegów lipolizy iniekcyjnej brzucha umożliwia utratę 4-5 cm w obwodzie. Ilość tkanki tłuszczowej na brzuchu ulega więc mocnej redukcji, czego efektem jest szczuplejsza i bardziej atrakcyjna sylwetka. Co jeszcze gwarantuje lipoliza iniekcyjna brzucha? Efekty nie ograniczają się tylko i wyłącznie do pozbycia się problematycznej oponki. Preparat, który stosuje się podczas zabiegu, poprawia metabolizm komórek, stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny, a także pobudza organizm do wytwarzania nowych naczyń krwionośnych. W efekcie skóra na brzuchu staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna, co jeszcze korzystniej wpływa na wygląd brzucha po zabiegu.

Lipoliza iniekcyjna brzucha – kiedy efekty?

Efekt zabiegu nie pojawia się od razu. Organizm potrzebuje około 3 tygodni, by zakończyć proces niszczenia i wydalania komórek tłuszczowych, który został zainicjowany przez podany miejscowo preparat. Wiele zależy też od ilości nagromadzonej u pacjenta tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna brzucha najlepsze efekty daje u osób z lekką nadwagą oraz miejscowym otłuszczeniem ciała. Zabieg powinien być stosowany jako uzupełnienie zdrowego stylu życia, którego ważnym elementem jest stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety i uprawianie sportu. Lipoliza iniekcyjna brzucha nie jest remedium na otyłość i nie może być stosowana w zastępstwie właściwego żywienia i aktywności fizycznej.

Lipoliza iniekcyjna brzucha – ile zabiegów trzeba wykonać?

Ilość zabiegów zawsze ustalana jest indywidualnie i zależy przede wszystkim od stopnia otłuszczenia brzucha u konkretnego pacjenta oraz efektów, jakie ten pragnie uzyskać. U osób z niewielką „oponką” często wystarcza nawet jeden zabieg, lecz przeważnie pacjent odbywa 2-4 wizyty w kilkutygodniowych odstępach. Po wykonaniu całej zaplanowanej serii zabiegów można cieszyć się trwałym efektem. Z lipolizy iniekcyjnej brzucha korzystają zarówno panie, jak i panowie w różnym wieku. Zabieg ten cieszy się dużą popularnością zwłaszcza przed sezonem wakacyjnym, kiedy to każdy z nas pragnie pochwalić się szczupłą, zdrową i zadbaną sylwetką.

Czy lipoliza iniekcyjna brzucha jest bezpieczna i skuteczna?

Lipoliza iniekcyjna brzucha jest uznawana za bezpieczną i skuteczną metodę redukcji lokalnych depozytów tłuszczu, pod warunkiem, że jest ona przeprowadzana przez doświadczonego specjalistę. Preparat musi być podany na odpowiednią głębokość i w odpowiedniej ilości. Ponadto musi być to substancja certyfikowana i dopuszczona do podawania w iniekcji. Decydując się na skorzystanie z usług naszej kliniki, zyskują Państwo gwarancję bezpieczeństwa i opieki medycznej na najwyższym poziomie. Nie oznacza to jednak, że lipoliza iniekcyjna brzucha jest zabiegiem dla każdego. Istnieją przeciwwskazania, których obecność jednoznacznie wyklucza podanie preparatu „spalającego” tkankę tłuszczową. Oto niektóre z nich:

  • ciąża i laktacja,
  • alergia na którykolwiek ze składników preparatu,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • infekcje skórne w miejscu podania preparatu,
  • schorzenia wątroby i nerek,
  • nadmierna otyłość. 

Warto zaznaczyć, że u osób, które zdecydują się na zabieg, w miejscu podania preparatu może wystąpić obrzęk i miejscowe podrażnienie skóry. Czasem pojawiają się też siniaki, lecz wszystkie te dolegliwości ustępują w krótkim czasie. Bezpośrednio po lipolizie iniekcyjnej brzucha należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Niewskazane jest również korzystanie z solarium, sauny, basenu i eksponowanie brzucha na słońce.

Lipoliza iniekcyjna brzucha czy liposukcja?

Liposukcja brzucha, znana również jako liposukcja trzewna, jest chirurgiczną procedurą, która ma na celu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z obszaru brzucha. Podczas zabiegu lekarz wykonuje niewielkie nacięcia w okolicy brzucha i wprowadza cienką rurkę, tzw. kaniulę, w celu odsysania tłuszczu z podskórnej warstwy. Procedura ta jest skuteczna w redukcji tłuszczu z trudno dostępnych obszarów brzucha i stosuje się ją u pacjentów, którzy mają duży problem z miejscowym otłuszczeniem tej partii ciała. Dla osób szczuplejszych, które chcą jedynie pozbyć się nieestetycznej oponki lub przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej z brzucha, lepsza będzie lipoliza iniekcyjna brzucha. Przed i po zabiegu pacjent może normalnie funkcjonować, podczas gdy liposukcja wymaga okresu rekonwalescencji.

Inne rodzaje lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza iniekcyjna może być stosowana również w innych partiach ciała, nie tylko na brzuchu. Przy pomocy tej metody można np. usunąć drugi podbródek, ginekomastię oraz wałeczki tłuszczu na plecach. Preparat redukujący tkankę tłuszczową podajemy także w „boczki”, zewnętrzną i wewnętrzną okolicę ud, w pośladki oraz w okolice nadkolanową. Dzięki lipolizie iniekcyjnej można skutecznie i nieinwazyjnie wymodelować problematyczne oraz odporne na ćwiczenia i dietę partie ciała. Zapraszamy na konsultacje do naszej kliniki.