Podwójny podbródek to problem z którym boryka się mnóstwo osób. Często pojawia się on u osób borykających się z nadwagą. Nadmiar tkanki tłuszczowej w tej okolicy często nie można zlikwidować dietą czy intensywnymi ćwiczeniami. Utrata owalu twarzy może też mieć podłoże genetyczne czy też być rezultatem spędzania wielu godzin przed komputerem. Gdy mięśnie zwiotczeją, wówczas trudno jest przywrócić skórze młodzieńczy wygląd. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest lipoliza podbródka. Zabieg ten pozwala na nowo cieszyć się z pięknego wyglądu.

Jak przebiega zabieg lipolizy podbródka?

Jest to niechirurgiczny oraz w pełni bezpieczny zabieg, którego celem jest usunięcie drugiego podbródka. Podczas jego wykonywania lekarz wstrzykuje w tkankę tłuszczową podbródka preparat z fosfatydylocholiną, która to jest połączona z kwasem deoksycholowym. Preparaty te działając w miejscu nagromadzenia się tkanki tłuszczowej powodują rozerwanie jej komórek, zwanych adipocytami. Uwolniony tłuszcz trafia do wątroby, gdzie ulega rozkładowi do swoich najprostszych składowych – kwasów tłuszczowych i trójglicerydów. W wyniku tych procesów metabolicznych zostaje on wydalony z organizmu. Zabieg ten można przeprowadzić w sposób:

– wachlarzowy – wówczas wymaga zrobienia około 5 – 6 zastrzyków

– punktowy – wówczas to wymaga on jednego nakłucia

Zbiegi lipolizy podbródka są zazwyczaj wykonywane z zastosowaniem znieczulenia miejscowego w postaci maści. Trwają one od 20 do 40 minut.

Lipoliza podbródka a piękny wygląd

Zabieg ten jest dedykowany dla tych osób, które chcą na nowo cieszyć się z posiadania pięknej twarzy. Warto się na niego zdecydować, gdyż rzynosi on zawsze bardzo pozytywne skutki. Pobudza skórę do produkcji kolagenu oraz elastyny – białek odpowiadających za jędrność i elastyczność. Poprawia też krążenie krwi, dzięki czemu skóra staje się odpowiednio nawilżona oraz odżywiona. Preparat stosowany podczas lipolizy skutecznie zapobiega powstawaniu wolnych rodników, zatem skutecznie spowalnia procesy starzenia się skóry.

Po wykonaniu tego zabiegu na skórze może pojawić się zaczerwienienie i pieczenie w miejscu wkłucia, ale dolegliwości te ustępują zazwyczaj po 2 godzinach.

Przed zabiegiem wykonywana jest zawsze konsultacja lekarska w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań tj. ciąża i karmienie piersią, cukrzyca, niewydolność nerek, stwardnienie rozsiane oraz choroby autoimmunologiczne.

Decydując się na zabieg lipolizy podbródka warto wybrać znany gabinet, w którym pracują doświadczeni specjalisty. Wówczas to można mieć stuprocentową pewność, że nie pojawią się jakiekolwiek komplikacje.