Liposukcja a smukłe i jędrne ciało

Piękne oraz jędrne ciało pozbawione wszelkich niedoskonałości to marzenie tysięcy osób na całym świecie. Niestety z biegiem lat skóra traci swą jędrność, a zbędne kilogramy sprawiają, że często nie czujemy się zbyt atrakcyjnie. Na szczęście dziś z pomocą przychodzą zabiegi pozwalające na nowo cieszyć się z własnego ciała oraz żyć bez kompleksów.

Liposukcja – zabieg przywracający radość z życia

Liposukcja to zabieg, który pozwala na usunięcie tłuszczu z określonych partii ciała. Niemniej nie można go mylić z typowym zabiegiem odchudzającym. Nie jest on bowiem zalecany osobom mocno otyłym. Każdy kandydat do takiego zabiegu powinien cieszyć się dobrym stanem zdrowia oraz dobrą kondycją.

Zabieg ten stanowi jeden z najskuteczniejszych sposobów na miejscowe pozbycie się tłuszczu z brzucha, ud, podbródka lub innej wybranej części ciała. W czasie jego trwania tłuszcz jest oddzielany od tkanek, a następnie usuwany z organizmu. W zależności od metody możliwe jest usunięcie od kilkuset ml tłuszczu do nawet kilku litrów.

Jakie są rodzaje liposukcji?

Jest to taki zabieg, którego pierwsze efekty można zauważyć bezpośrednio po jego wykonaniu. Ostateczny efekt widoczny jest po 6 miesiącach. Skóra jest bowiem wówczas znacznie bardziej napięta, ujędrniona oraz wysmuklona.

Wyróżnia się:

  • liposukcję manualną – zabieg ten jest przeprowadzany w znieczuleniu dożylnym lub ogólnym. Podczas jego trwania zbędny tłuszcz jest usuwany przy pomocy specjalnej, plastikowej rurki, która go odpowiednio zasysa. Zabieg ten jest najbardziej inwazyjny, ale jednocześnie najbardziej skuteczny. Podczas takiego zabiegu można usunąć aż 3 – 4 litry tłuszczu.
  • liposukcję wspomaganą:
    • ultardźwiękami – Vaser Lipo
    • infradźwiękami- N.I.L.
    • Strumieniem wodnym Body JET

Są to zabiegi o mniejszym ryzyku uszkodzenia tkanek i większej skuteczności.

Poza tym

  • liposukcję laserową -podczas takiego zabiegu jest wykorzystywany laser. Jest on wprowadzany za pomocą światłowodów w malutkie nacięcia skóry. Urządzenie to emituje promieniowanie, które podgrzewa komórki tłuszczowe i w związku z tym dochodzi do rozerwania ich błon. Zabieg z użyciem lasera może ograniczać się do pojedynczych fragmentów skóry lub do większej powierzchni ciała. Podczas jednej sesji można usunąć do 0,5 litra tkanki tłuszczowej.

Gdzie może być wykonana liposukcja?

Liposukcja to taki zabieg, który u zdrowej osoby można wykonać w wielu miejscach. Najczęściej jest wykonywana liposukcja brzucha, która pozwala na skuteczne wysmuklenie tej partii ciała. Taka liposukcja polecana jest dla takich osób, które mimo zdrowej diety oraz uprawiania poszczególnych aktywności fizycznych nie potrafią pozbyć się nadmiaru tłuszczu.

Bardzo często wykonywana jest też liposukcja podbródka, która pomaga poprawić owal twarzy oraz skutecznie zniwelować wiszący podbródek. W miejscu poddanemu zabiegowi skóra staje się bardziej napięta, dzięki czemu twarz jest wyraźnie wysmuklona.

W poszczególnych placówkach medycznych wykonywana jest także liposukcja łydek oraz liposukcja ud. Zabiegi te dają efekt wyraźnego wyszczuplenia tych części ciała. Ich obwody zmniejszają się zazwyczaj od 2 do 5 cm. Co więcej, pacjent może liczyć na widoczne zniwelowanie cellulitu, a jego skóra staje się bardzo gładka oraz jędrna.

Ze względu na spektakularne rezultaty liposukcja staje się coraz bardziej popularnym oraz pożądanym zabiegiem, a przede wszystkim przez te osoby, które chcą pięknie wyglądać mimo wciąż tykającego zegara biologicznego.