Lwia zmarszczka zaliczana jest do zmian mimicznych i powstaje poprzez pracę mięśnia znajdującego się pomiędzy brwiami zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Pojawia się niezależnie od wieku, gdy skóra powoli traci swoją elastyczność. Jej widoczność zdecydowanie zwiększa się pod wpływem szkodliwego działania światła słonecznego, palenia tytoniu oraz nadmiernego stresu. Najbardziej skuteczną metodą jej pozbycia się jest zabieg medycyny estetycznej.  Sprawdź, czym dokładnie jest lwia zmarszczka, o czym świadczy oraz jak pozbyć się lwiej zmarszczki profesjonalną metodą.

Lwia zmarszczka – co to jest i jak wygląda?

Lwia zmarszczka przyjmuje postać pojedynczej lub podwójnej bruzdy pomiędzy brwiami. W zależności od uwarunkowań genetycznych jej głębokość może z wiekiem się nasilić. Osoby posiadające bogatą mimikę są szczególnie narażone na powstanie głębszych zmarszczek mimicznych, które po utrwaleniu są możliwe do zniwelowania jedynie poprzez zabieg medycyny estetycznej. Często pojawia się już w wieku 20 lat, jednak najczęściej występuje u osób przekraczających 40 rok życia.

Jak zlikwidować lwią zmarszczkę?

Wiesz już, co powoduje pojawienie się oraz pogłębianie lwiej zmarszczki. Jej powstanie jest nieuniknione, jednak przed wykonaniem zabiegu medycyny estetycznej, można wypróbować kilka sprawdzonych metod, które opóźnią jej pogłębianie się.

  •       Masaże twarzy kobido, ręczne lub przy pomocy rollera to jedne z najpopularniejszych metod walki z różnego rodzaju zmarszczkami. Ich dodatkową zaletą jest przyjemny relaks, rozświetlenie skóry i poprawa jej kolorytu. Podczas masażu pobudzamy przepływ limfy i krwi, dzięki czemu z twarzy znika nieestetyczna opuchlizna, a elastyczność skóry ulega poprawie. W trakcie zabiegu na skórę warto nałożyć odżywcze olejki lub kremy, których składniki odżywcze jeszcze lepiej zostaną przyjęte przez naskórek.
  •       Pielęgnacja skóry przeciwzmarszczkowym retinolem, kwasem hialuronowym lub rozjaśniającą skórę witaminą C to doskonała profilaktyka – możliwa do zastosowania jeszcze przed 20 rokiem życia. Regularne nakładanie produktów zawierających nawilżające składniki aktywne podniesie poziom elastyczności skóry, co w konsekwencji uchroni przed przedwczesnym powstaniem lwiej zmarszczki.
  •       Medycyna estetyczna oferuje możliwość szybkiego usunięcia nawet głębokich lwich zmarszczek. Jak zlikwidować lwią zmarszczkę przy pomocy bezpiecznego zabiegu? Skorzystaj z oferty klinik oferujących korekcję botoksem lub kwasem hialuronowym. Toksyna botulinowa wpływa na relaksację mięśnia odpowiadającego za powstanie lwich zmarszczek – efekt to gładka skóra bez niepotrzebnych defektów. Warto pamiętać, że na pierwsze efekty należy poczekać maksymalnie 3 dni – wtedy toksyna botulinowa rozpoczyna swoje działanie. Co więcej, jeżeli nie chcesz, aby zmarszczka pojawiła się ponownie, należy ponowić zabieg w ciągu kolejnych 6 miesięcy.

 Innym zabiegiem wygładzającym jest wygładzenie kwasem hialuronowym – metoda o najszybszych efektach. Wzdłuż powstałej lwiej zmarszczki, wprowadzany jest kwas hialuronowy, który dodatkowo głęboko nawilża naskórek. Utrzymanie się kwasu jest zależne od czynników indywidualnych i stałej degradacji w organizmie, jednak całkowity efekt zniknie po około 8 miesiącach.

Kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa – co wybrać do wypełnienia lwiej zmarszczki?

Lwia zmarszczka toksyna botulinowa czy kwas hialuronowy – choć obie substancje są skuteczne w jej usuwaniu, ich właściwości pozwalają na osiągnięcie innych efektów. Warto przyjrzeć się bliżej charakterystyce każdej z wymienionych substancji.

Toksyna botulinowa typu A powoduje uśpienie skurczy mięśni. Po jego zastosowaniu ich ruch nie jest więc widoczny, przez co lwia zmarszczka zostaje w pełni ukryta. Wniosek – toksynę najlepiej stosować do usuwania zmarszczek mimicznych, które mogłyby pogłębiać się poprzez ruchy mięśni twarzy. Wszelkie obszary, które wprawiane są w ruch, mogą być skutecznie korygowane za pomocą toksyny botulinowej. To właśnie ta substancja wykaże najwyższą skuteczność.

Kwas hialuronowy jest jednym ze składników znajdujących się w tkane łącznej. Wraz z upływem lat pogłębia się jego niedobór, na skutek czego skóra staje się mniej jędrna, spada stopień jej nawilżenia i powstają zmarszczki. Dlatego też kwas hialuronowy podawany jest osobom, których defekty na twarzy wynikają nie z mimiki a z wieku. Będzie o wiele bardziej skuteczny w przypadku tzw. zmarszczek statycznych – liniach marionetki lub zmian w okolicach nosa i ust. Warto użyć go również na dekolcie bądź szyi.

Po pewnym czasie ich działanie kończy się i są powoli usuwane z organizmu – po około 6 miesiącach można zastosować kolejną dawkę. Odpowiadając na pytanie — jak pozbyć się lwiej zmarszczki? Przy użyciu botoksu czy kwasu hialuronowego? Środkiem przeznaczonym do niwelacji zmarszczek mimicznych jest toksyna botulinowa. Jeśli zależy Ci zabiegach, przy których korzysta się z naturalnego kwasu hialuronowego, postaw na te obejmujące profilaktykę przeciwstarzeniową.

Jak wygląda zabieg wypełniania lwiej zmarszczki?

Na wstępie warto zaznaczyć, że likwidacja lwiej zmarszczki toksyną botulinową może zostać przeprowadzona tylko przez osobę do tego uprawnioną. Wynika to z faktu, że toksyna botulinowa została oficjalnie zarejestrowana w bazie leków. Sprawdź, czy w wybranej przez Ciebie klinice zabiegami zajmują się wykwalifikowani lekarze – tylko w takim przypadku możesz mieć pewność o pełnym bezpieczeństwie zabiegu i jego najlepszych efektach. To właśnie z lekarzami przeprowadzisz wstępną konsultację, która ma na celu sprawdzenie, czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu oraz zostanie dobrana odpowiednia dawka.

Kiedy już upewnisz się co do kwalifikacji specjalisty przeprowadzającego zabieg, odpowiednio się do niego przygotuj. Pamiętaj – tydzień przed zabiegiem nie zażywaj leków zmniejszających krzepliwość krwi, a jeśli zmagasz się z nawracającą opryszczką, przyjmuj niewielkie dawki leków przeciwwirusowych.

Zanim nastąpi nakłucie, obszar lwiej zmarszczki smarowany jest środkiem znieczulającym – dzięki temu zabieg jest całkowicie bezbolesny, a klienci odczuwają pełny komfort. Następnie bruzda nakłuwana jest wzdłuż jej linii. Osoby, które obawiają się zabiegów z wykorzystaniem igieł, nie mają powodów do obaw – całość trwa krótko (około 30 minut), a poprzez znieczulenie odczuwalność igły jest znikoma.

Efekty wypełniania lwiej zmarszczki

Zależy Ci, aby podczas zabiegu wykorzystana została toksyna botulinowa? Lwia zmarszczka a efekty po wstrzyknięciu toksyny botulinowej to kwestia, o którą często pytają pacjenci podczas pierwszych konsultacji. Niestety, na pełny efekt trzeba poczekać około 7 dni. Jednak pierwsze oznaki działania substancji widoczne są już po 3. Zatem nie martw się, jeśli po zapewnieniu lekarzy o doskonałym efekcie, nie dostrzeżesz żadnych zmian w ciągu pierwszej doby.

Inaczej natomiast prezentują się efekty wypełnienia kwasem hialuronowym. Na nie należy poczekać dłużej, jednak utrzymają się więcej czasu. Jeżeli to właśnie taka forma zabiegu najbardziej Ci odpowiada, wiedz, że efekt końcowy może być widoczny nawet 4 tygodnie po aplikacji. Wynika to z faktu, że kwas hialuronowy potrzebuje chwili, by nabrać objętości i stymulować produkcję kolagenu w skórze – jest to składnik w pełni naturalny.

Ile razy trzeba powtórzyć zabieg?

Jak długo utrzymuje się kwas hialuronowy i toksyna botulinowa? Lwia zmarszczka będzie z powrotem widoczna po około 6 miesiącach. To właśnie wtedy substancje są w pełni usuwane z organizmu. Należy jednak mieć na uwadze, że sam kwas hialuronowy może przetrwać nawet do 8 miesięcy.

Po czasie zaniku efektów można bez żadnych obaw wykonać powtórny zabieg. Przy kolejnych powtórzeniach ilość wstrzykiwanej toksyny botulinowej lub kwasu hialuronowego ulegnie zmniejszeniu, aby podtrzymać uzyskany wcześniej efekt.

Podczas konsultacji lekarz zaleci, aby zabieg nie był wykonywany częściej niż raz na 3 miesiące. Następnie indywidualnie dobierze częstotliwość kolejnych wizyt. Najczęściej okres czasu pomiędzy kolejnymi zabiegami wydłuża się.  

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po zabiegu zalecane jest utrzymywanie głowy w pozycji pionowej maksymalnie do 72 godzin – pamiętaj o tym przed każdym schyleniem się! O czym nie zapomnieć? Nie wiąż butów z całkowicie pochyloną głową oraz staraj się nie zmieniać zbytnio jej pozycji, gdy sięgasz po przedmioty z podłogi. Koniecznie unikaj opalania się i przebywania w temperaturze poniżej 0 stopni Celsjusza. Na kilka dni po zabiegu nie ćwicz oraz nie dotykaj obszaru zawierającego botoks lub kwas hialuronowy

Ile kosztuje wypełnianie lwiej zmarszczki?

Decydując się na zabieg medycyny estetycznej, warto traktować go jako inwestycję. Nie wybieraj najtańszych klinik, które kuszą klientów korzystnymi promocjami – tutaj przede wszystkim liczą się kompetencję lekarzy, dokładność, jakoś preparatów i umiejętności personelu. Najtańsze centra medycyny estetycznej często oferują wypełnianie już za około 300 zł, jednak warto przeznaczyć większą ilość środków i skorzystać z usług najwyższej jakości. Źle przeprowadzony zabieg może doprowadzić do niebezpiecznych skutków ubocznych lub niekorzystnym dla Ciebie efektem końcowym.

Ile kosztuje wypełnienie lwiej zmarszczki? Przykładowo — w San Medical cena zabiegu przy pomocy toksyny botulinowej AZZALURE (botoksu) wynosi 600 zł. Możesz także skorzystać z pakietów i przy pomocy toksyny botulinowej usunąć nie tylko lwią zmarszczkę, ale także kurze łapki oraz zmarszczki czoła za 1300 zł. Cena obejmuje profesjonalny zabieg oraz pełną opiekę lekarską w trakcie jego wykonywania. Warto zaufać doświadczeniu posiadanemu przez fachowców San Medical. 

Wyjaśnienie: 

  • Botoks – jest to nazwa własna preparatu, zastrzeżona jak np. Azzalure. Jest to raczej nazwa potoczna, którą ludzie używają więc można ją użyć stosując () lub „” . Prawidłowa nazwa to Toksyna botulinowa lub toksyna.
  • Zabieg nie jest bezbolesny. Samo ukłucie nie jest praktycznie wyczuwalne, następuje po wstrzyknięciu preparatu efekt „rozparcia” i to jest najmniej przyjemne. 
  • Obydwa zabiegi mają skutki uboczne lub mogą one wystąpić i jest również okres rekonwalescencji – co prawda jest krótki, ale nie możemy napisać że go nie ma. 

Ważna bardzo rzecz, którą warto ująć – kwas hialuronowy do lwiej zmarszczki jest najmniej stosowany ze względu właśnie na ewentualne skutki uboczne. Po podaniu preparatu może nastąpić martwica czoła/zaburzone czucie, a w najgorszym przypadku ślepotę. Dlatego w większości przypadków, 98% podaję się toksynę botulinową – jest bardziej bezpieczna. 

 

Utrzymywanie się preparatów jest uzależnione od organizmu. Można napisać że 6 czy 8 miesięcy, ale należy też dopisać że jest to napisane przez producenta, a z doświadczenia Kliniki i pacjentów, którzy się zgłaszają efekt ten może być od 3-12 miesięcy. Wszystko zależy od organizmu, naszego metabolizmu – jak szybko wydalamy/spalamy takie rzeczy.  Nie ma tutaj jednego ścisłego terminu.