Łysienie androgenowe, przeszczep włosów cena kraków

Na wypadanie włosów narzeka coraz więcej osób. Dolegliwość ta spotyka zarówno kobiety i mężczyzn, a pojawia się już nawet po 20 roku życia. Przyczyn takiego problemu oczywiście jest wiele, jednak najczęściej spotykanym źródłem jest łysienie androgenowe. Tracisz włosy właśnie z tego powodu? Podpowiemy Ci dlaczego tak się dzieje i jak możesz profesjonalnie poradzić sobie z nadmierną utratą włosów!

Łysienie androgenowe – co to jest?

Łysienie androgenowe to przypadłość, z którą ciężko walczyć na własną rękę domowymi sposobami. W tym przypadku konieczna jest współpraca ze specjalistą, ponieważ  największy wpływ na łysienie androgenowe mają czynniki hormonalne. Jak sama nazwa wskazuje, za łysienie androgenowe odpowiadają androgeny, czyli męskie hormony płciowe, a konkretnie ich nadmiar. W konsekwencji prowadzi to do tego, że produkowany włos staje się cieńszy i krótszy, a w końcu wypada.

Łysienie androgenowe u kobiet – przyczyny

Łysienie androgenowe typu żeńskiego dotyczy około 42% kobiet. Nadmierne wydzielanie androgenów u kobiety nazywamy hiperandrogenizmem, który może być powiązany z takimi chorobami, jak zespół policystycznych jajników i nowotwory narządów płciowych. Problem ten pojawia się także z przyjmowaniem niektórych tabletek antykoncepcyjnych,  w których składzie znajdziemy syntetyczny preparat progesteronowy.  Hiperandrogenizm sprawia, że mieszek włosowy się zmniejsza, przez co kosmyki stają się coraz cieńsze i słabsze.

Łysienie androgenowe u mężczyzn – przyczyny

Z łysieniem androgenowym boryka się około 80% mężczyzn. Zaczyna się często po okresie dojrzewania i powoduje postępujące z wiekiem wypadanie włosów. Najczęściej wynika to z genetycznej nadwrażliwości mieszków włosowych na DHT, aktywną formę testosteronu. Według badań zbyt duża ilość androgenów u Panów związana jest także z chorobą niedokrwienną serca i łagodnym rozrostem prostaty.

Inne czynniki odpowiadające za łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe bardzo często dziedziczymy w genach. Jeżeli ta dolegliwość dotyczy osób  z Twojej rodziny wzrasta prawdopodobieństwo, że również Ty będziesz się z tym borykał. Innym istotnym czynnikiem jest również Twój tryb życia. Stresujące warunki bądź  stosowanie szamponów i lakierów do włosów, w których składzie występują detergenty również może powodować wypadanie włosów na tle androgenowym.

Łysienie androgenowe – jak wygląda?

Wyróżniamy dwa różne sposoby pojawiania się tej przypadłości : typ męski i żeński. Łysienie u mężczyzn zaczyna się w okolicach skroni, potem tworzą się tzw. zakola, a w efekcie końcowym może dojść do całkowitego wyłysienia. U kobiet  wypadanie włosów może prezentować się tak samo jak u Panów, jednak najczęściej łysienie androgenowe przybiera typ kobiecy. Kobiecy typ łysienia objawia się na początku stopniowym poszerzaniem się przedziałka. Możemy to zauważyć np. podczas rozczesywania włosów. Następnie dochodzi do utraty kosmyków w okolicach czoła.

U panów problem zaczyna pojawiać się pomiędzy 20 a 30 rokiem życia. U kobiet dopiero po 30., ale w największym stopniu uwidacznia się po menopauzie.

Walcz z łysieniem androgenowym!

Jeżeli wypadanie włosów  spędza Ci sen z powiek i pogarsza samopoczucie  spróbuj skutecznych metod na zatrzymanie tego problemu.  Do takich metod zaliczamy przyjmowanie leków obniżających poziom androgenów.  Leczenie łysienia androgenowego może wyglądać w postaci zabiegów trychologicznych, które są w stanie powstrzymać wypadanie włosów. Kolejnym sposobem jest także zabieg chirurgiczny w postaci przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów – jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na pobraniu mieszków z tyłu głowy, następnie przygotowane pojedyncze transplanty są wszczepiane w obszary dotknięte łysieniem.  Przeszczep włosów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 3 d 10 godzin.  Trwa to bardzo długo, ale w czasie zabiegu pacjent może słuchać muzyki bądź audiobooków, a także wyjść do toalety w czasie przewidzianych przerw.

Zapraszamy do obejrzenia filmu , w którym o przeszczepie włosów szczegółowo opowiada dr Artur Sandelewski z San medical.

Przeszczep włosów w San medical – cena

Zabieg przeszczepu włosów należy  wykonać w profesjonalnej klinice. Rozpoczyna się go konsultacją, która jak podkreśla Dr Artur Sandelewski, specjalista w dziedzinie transplantacji włosów  jest ważna, ponieważ umożliwia dokładną ocenę medyczną i dobór najlepszej metody przeszczepu włosów. Cena takiej konsultacji wynosi 150 złotych. Kwota samego zabiegu waha się w zależności od liczby przeszczepionych graftów od 8 do 22 tysięcy złotych. Najpopularniejszą metodą transplantacji włosów jest metoda FUE, której efekt końcowy zależy od jakości włosów i  stopniu łysienia.

Więcej informacji  o szczegółowym opisie i kosztach zabiegu przeszczepu włosów znajdą Państwo w naszym wcześniejszym artykule:

Umów się na konsultację odnośnie zabiegu przeszczepu włosów online

    1. Administratorem danych osobowych jest: San-Medical Sp. z o.o. S.K. z siedzibą w Bielsku Białej przy ul. Międzyrzeckiej 26
    2. Dane osobowe (imię i adres e-mail) zbierane są wyłącznie w celu realizacji usługi „Napisz do nas”.
    3. Dane o których mowa powyżej nie będą udostępniane w rozumieniu art. 7 pkt. 6 ustawy o ochronie danych osobowych.
    4. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści jej danych oraz możliwości ich poprawiania.
    5. Dane są podawane dobrowolnie, nie mniej jest to konieczne do realizacji usługi „Napisz do nas”.