Medycyna regeneracyjna to rewolucyjna i stosunkowo młoda dziedzina medycyny. Skupia się na potencjalne regeneracyjnym ludzkiego organizmu. Jej głównym zadaniem jest leczenie oraz odtwarzanie uszkodzonych tkanek. Jest to dziedzina innowacyjna, obejmująca prawie każdą dziedzinę medycyny. Daje wiele możliwości, ale na czym dokładnie polega?

Proces opiera się na zastąpieniu starych i chorych komórek nowymi. Ich zastępowanie jest możliwe dzięki użyciu komórek macierzystych, a także dzięki terapii genowej. Medycyna regeneracyjna pobudza i stymuluje naturalne procesy naprawcze ludzkiego organizmu. Zabieg polega na podaniu pacjentowi komórek macierzystych w miejsca objęte urazem poprzez wstrzyknięcie lub poprzez infuzję. Komórki macierzyste otrzymane przez pacjenta zostają wyodrębnione z jego własnego ciała. To właśnie dlatego zabieg jest bezpieczny i nie występują powikłania, ponieważ organizm nie wywołuje reakcji obronnej. Potrzebne do zabiegu komórki macierzyste można pobrać ze szpiku kostnego, krwi obwodowej lub tkanki tłuszczowej.
Docelowo dziedzina ta ma mieć bardzo szeroki zakres działania. Od leczenia drobnych urazów po walkę z takimi chorobami jak nowotwory. Obecnie można ją stosować, aby odbudować uszkodzone tkanki czy narządy, leczyć zapalenia i uszkodzenia stawów czy w procesie gojenia się tkanek miękkich. Doskonale sprawdzi się również w dziedzinie medycyny estetycznej. Za pomocą tej metody możemy zniwelować zmarszczki i bruzdy na naszej twarzy. Pomaga też w usuwaniu blizn i rozstępów. Możliwe jest również powiększenie lub wypełnienie piersi.

Planując zabieg z dziedziny medycyny estetycznej warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego miejsca i lekarza, który się go podejmie. Klinika Chirurgii Plastycznej San-Medical z pewnością stanie na wysokości zadania. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze i wieloletniemu doświadczeniu zabiegi przeprowadzane są profesjonalnie i fachowo. Personel cały czas się dokształca i podnosi swoje kwalifikacje, aby oferować usługi najwyższej jakości. Wszystkie dostępne zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej, wykonywane przez lekarzy kliniki dostępne są na stronie https://www.san-medical.pl/oferta/medy…neracyjna/. Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie i z należytą starannością. Zachowana jest dyskrecja i anonimowość, a odpowiedzi na zadane pytania udzielane niezwłocznie.

Możliwości medycyny regeneracyjnej są naprawdę imponujące. Cały czas prowadzone są badania, aby móc ją wykorzystywać na jak największą skalę i pomagać ludziom w ich schorzeniach lub po prostu sprawiając, że będą czuli się lepiej w swoim ciele.