Medycyna regeneracyjna to rewolucyjna i stosunkowo młoda dziedzina medycyny. Skupia się na potencjalne regeneracyjnym ludzkiego organizmu. Jej głównym zadaniem jest leczenie oraz odtwarzanie uszkodzonych tkanek. Jest to dziedzina innowacyjna, obejmująca prawie każdą dziedzinę medycyny. Daje wiele możliwości, ale na czym dokładnie polega?

Proces opiera się na zastąpieniu starych i chorych komórek nowymi. Ich zastępowanie jest możliwe dzięki użyciu komórek macierzystych, a także dzięki terapii genowej. Medycyna regeneracyjna pobudza i stymuluje naturalne procesy naprawcze ludzkiego organizmu. Zabieg polega na podaniu pacjentowi komórek macierzystych w miejsca objęte urazem poprzez wstrzyknięcie lub poprzez infuzję. Komórki macierzyste otrzymane przez pacjenta zostają wyodrębnione z jego własnego ciała. To właśnie dlatego zabieg jest bezpieczny i nie występują powikłania, ponieważ organizm nie wywołuje reakcji obronnej. Potrzebne do zabiegu komórki macierzyste można pobrać ze szpiku kostnego, krwi obwodowej lub tkanki tłuszczowej.
Docelowo dziedzina ta ma mieć bardzo szeroki zakres działania. Od leczenia drobnych urazów po walkę z takimi chorobami jak nowotwory. Obecnie można ją stosować, aby odbudować uszkodzone tkanki czy narządy, leczyć zapalenia i uszkodzenia stawów czy w procesie gojenia się tkanek miękkich. Doskonale sprawdzi się również w dziedzinie medycyny estetycznej. Za pomocą tej metody możemy zniwelować zmarszczki i bruzdy na naszej twarzy. Pomaga też w usuwaniu blizn i rozstępów. Możliwe jest również powiększenie lub wypełnienie piersi.

Planując zabieg z dziedziny medycyny estetycznej warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego miejsca i lekarza, który się go podejmie. Klinika Chirurgii Plastycznej San-Medical z pewnością stanie na wysokości zadania. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze i wieloletniemu doświadczeniu zabiegi przeprowadzane są profesjonalnie i fachowo. Personel cały czas się dokształca i podnosi swoje kwalifikacje, aby oferować usługi najwyższej jakości. Wszystkie dostępne zabiegi z zakresu medycyny regeneracyjnej, wykonywane przez lekarzy kliniki dostępne są na stronie https://www.san-medical.pl/oferta/medy…neracyjna/. Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie i z należytą starannością. Zachowana jest dyskrecja i anonimowość, a odpowiedzi na zadane pytania udzielane niezwłocznie.

Możliwości medycyny regeneracyjnej są naprawdę imponujące. Cały czas prowadzone są badania, aby móc ją wykorzystywać na jak największą skalę i pomagać ludziom w ich schorzeniach lub po prostu sprawiając, że będą czuli się lepiej w swoim ciele.

Medycyna regeneracyjna komórki macierzyste – samodzielna odbudowa organizmu

Medycyna estetyczna regeneracyjna to interdyscyplinarna dziedzina medycyny łącząca wiedzę m.in. z inżynierii tkankowej i biologii molekularnej. Ma na celu wspomaganie procesów regeneracji i naprawy tkanek, komórek i narządów przy użyciu … własnych komórek macierzystych pochodzących z ciała pacjenta. Zamiast zastępować uszkodzone tkanki lub organy syntetycznymi zamiennikami, medycyna regeneracyjna skutecznie pobudza ciało pacjenta do samodzielnego leczenia w naturalny sposób.

W procesie naprawy wykorzystuje się komórki macierzyste, które mają zdolność do przekształcania się w różne typy komórek oraz wspierania procesów naprawczych i regeneracyjnych w organizmie. Medycyna regeneracyjna znajduje zastosowanie w leczeniu, od uszkodzeń tkanki kostnej i chrzęstnej, przez choroby serca, po zaburzenia neurodegeneracyjne. Potencjał tej dziedziny jest ogromny. Oprócz komórek macierzystych, tego rodzaju medycyna wykorzystuje również technologie, takie jak inżynieria tkankowa, bioprinting 3D i terapię genową, aby ulepszać procesy naturalnej regeneracji ludzkiego organizmu, oferując spersonalizowane rozwiązania terapeutyczne oraz leczenie, które jest dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Stosując komórki macierzyste może oferować nowe, naturalne sposoby leczenia, poprzez wspieranie i wykorzystanie zdolności organizmu do samonaprawy. 

Medycyna estetyczna regeneracyjna – poprawa wyglądu i zdrowia skóry twarzy i ciała

Komórki macierzyste mają zdolność do stymulowania procesów regeneracyjnych w skórze, co może prowadzi poprawy jakości skóry, zwiększenia elastyczności i odmłodzonego wyglądu. Na wiele sposobów: 

  • Przez wspieranie naturalnej produkcji kolagenu i elastyny, terapie regeneracyjne pomagają w redukcji zmarszczek i linii mimicznych.
  • Są pomocne w leczeniu blizn, w tym blizn potrądzikowych, oraz głębokich zmarszczek. Komórki są w stanie zregenerować uszkodzoną tkankę, oraz wygładzić i poprawić strukturę skóry.
  • Przywracają utraconą objętości skóry i poprawiają jędrność skóry twarzy i ciała, a skóra jest odmłodzona i promienna.
  • Tego rodzaju terapie pomagają w leczeniu przebarwień skórnych i nierównomierności pigmentacji, dając w efekcie zdrowy wygląd skóry.
  • Przyspieszają także procesy gojenia po zabiegach chirurgicznych, takich jak laserowe odmładzanie skóry, peelingi chemiczne czy chirurgia plastyczna.

Terapie wykorzystujące komórki macierzyste czyli medycyna estetyczna regeneracyjna są bezpieczne, ponieważ wykorzystują naturalne procesy regeneracyjne organizmu, czyli biokompatybilne. Dzięki temu co minimalizują ryzyko odrzutu i reakcji alergicznych, oferując nowe, skuteczne i bezpieczne, naturalne metody leczenia różnych problemów skórnych. Jeśli chcesz się dobrze poczuć w swoim ciele, bez używania skalpela, skontaktuj się z nami aby na własnej skórze poczuć odżywczą moc jaką mają komórki macierzyste oraz medycyna regeneracyjna. Zapraszamy na konsultacje do naszej kliniki!