metoda fut a bht

Metoda FUT i BHT to dwa sposoby przeszczepu włosów. Przeznaczone są dla pacjentów, u których istnieje możliwość pobrania mieszków włosowych z tylnej i bocznej części głowy oraz osób, u których nie jest to wykonalne ze względu na zbyt rozległe łysienie. Gwarantują widoczne efekty i charakteryzują się wysoką skutecznością. Dowiedz się więcej o metodach FUT oraz BHT — czym się różnią, którą z nich lepiej wybrać, a także poznaj ich najważniejsze wady i zalety

Metoda FUT a metoda BHT — czym się różnią?

Metoda FUT i metoda BHT charakterystyka — co odróżnia dwa nowoczesne sposoby przeszczepu włosów? Metody  różnią się od siebie przede wszystkim sposobem pobierania mieszków włosowych. 

 FUT jest stosowaną od lat, podstawową metodą przeszczepu, skierowaną do pacjentów chcących uzyskać efekt gęstych i lśniących włosów. Należy pamiętać, że po pobraniu mieszków na głowie pozostanie widoczna blizna — dla wielu osób nie jest ona jednak przeszkodą i nie wpływa znacząco na wygląd po zabiegu. Może także zostać zakryta przez odrastające włosy.

BHT umożliwia pobranie włosów z innych partii ciała niż głowa. Nowoczesny sposób walki z łysieniem, który skierowany został do pacjentów, u których zbyt mała ilość włosów na skórze głowy uniemożliwia ich pobór. Po wykonaniu zabiegu pacjenci muszą zaprzestać tarcia i nacisku w obszarze przeszczepu, dzięki czemu skóra ma możliwość szybkiej regeneracji.

Metoda FUT a metoda BHT różnice umożliwiają dobranie sposobu przeszczepu do klientów o różnych uwarunkowaniach. Niezależnie czy posiadasz owłosiony obszar dawczy, czy łysienie staje się rozległe, możesz zyskać bujne włosy. 

Wady i zalety obu metod przeszczepu włosów

Metoda FUT i metoda BHT porównanie pomoże Ci lepiej podjąć decyzję o wykonanym zabiegu. Sprawdź najważniejsze wady i zalety obydwu rozwiązań. 

Metoda FUT a metoda BHT zalety

Zalety FUT:

 • Krótki czas zabiegu to jedna z najważniejszych zalet tej metody przeszczepu. Przeszczep trwa maksymalnie 4 godziny, podczas gdy poddając się metodzie BHT, pacjent musi spędzić w klinice znacznie dłuższy czas.
 • Niskie prawdopodobieństwo transsekcji – podczas przeszczepiania włosów istnieje niskie prawdopodobieństwo przypadkowego przecięcia cebulki. W San Medical występuje ona w 2-4%, co jest wynikiem niższym niż w wielu innych klinikach, gdzie prawdopodobieństwo może sięgać powyżej 5%. Brak transsekcji wpływa na lepsze rezultaty przeszczepu.
 • Wysoki wskaźnik przeżycia włosów na poziomie prawie 100%. Określa on szansę na uzyskanie zamierzonych efektów po zakończonym przeszczepie. Często jest czynnikiem decydującym o wyborze konkretnej metody.

 Zalety BHT:

 • W przypadku tej metody przeszczepu nie ma żadnych ograniczeń, co do jej zastosowania. Pobrane mieszki włosowe mogą pochodzić z dowolnego, owłosionego miejsca na ciele. Stanowi dużą szansę na nowe, bujne włosy dla pacjentów o niewielkim owłosieniu.
 • Ślady w okolicy dawczej występują w niewielkich ilościach, są niemalże niewidoczne. Dzięki temu nie ma potrzeby późniejszej korekcji.

 Zalety BHT i FUT:

 •  W obydwu metodach stosuje się jedynie znieczulenie miejscowe. Przygotowany wcześniej roztwór znieczulający podawany jest punktowo, co niweluje efekty uboczne znieczulenia. Pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu przez cały czas trwania zabiegu.

Metoda FUT a metoda BHT wady 

 Wady FUT:

 • Widoczna blizna w miejscu przeszczepu jest jedną z wad, której każdy z pacjentów musi być świadomy. Blizna utrzymuje się po zakończonym zabiegu i musi być regularnie kontrolowana przez lekarza. W przypadku każdego z pacjentów blizna może pozostać mniej lub bardziej widoczna. Jeśli staje się zbyt dużą przeszkodą i znacząco wpływa na wygląd, zalecana jest mikropigmentacja lub zabieg chirurgiczny mający na celu jej usunięcie. 
 • Ból i drętwienie w karku związane z pobieraniem mieszków włosowych mogą utrzymywać się do kilku godzin po zakończeniu przeszczepu.

Wady BHT:

 •  Dla wielu proces przygotowania do zabiegu może wydawać się wymagający. Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zabiegu należy odstawić wszelkie suplementy zawierające w swoim składzie witaminę E. Niedozwolone są także leki rozrzedzające krew. Pamiętaj także, by wykonać peeling skóry głowy — dwa tygodnie przed zabiegiem, a kolejny na tydzień przed. 

fut i bht

 

Kiedy decydować się na jedną z obu metod przeszczepu?

 Metoda FUT i metoda BHT – co lepiej wybrać? Dowiedz się, która metoda najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

 BHT – kiedy wybrać?

 Osoby, które nie mogą pozwolić sobie na pobranie mieszków włosowych z tyłu głowy, powinny rozważyć przeszczep metodą BHT. Zapewnia wysoką skuteczność i umożliwia wykorzystanie włosów z obszarów, które wcześniej wydawały się pacjentom nieprzydatne podczas przeszczepu. Pomaga wszystkim osobom zmagającym się z rozległym łysieniem, spowodowanym także czynnikami genetycznymi.

 • Powinni skorzystać z niej pacjenci chcący uniknąć widocznej blizny i potrzeby jej tuszowania. W odróżnieniu od metody FUT, po zakończonym zabiegu nie są widoczne nawet najmniejsze ślady.
 • BHT daje możliwość przeszczepienia włosów nie tylko na głowę. Wykorzystają tę metodę do uzupełnienia braków w brwiach lub brody.
 • Posiadasz blizny do zakrycia? BHT pozwala na bezpieczne przeszczepienie włosów w obszar blizn, również tych spowodowanych wcześniejszym zastosowaniem innych metod przeszczepu.

 FUT – kiedy wybrać?

 • Posiadasz gęste włosy przy karku, a ich długość jest wystarczająca, aby poprawnie przeszczepić je na głowę. Minimalna długość włosa to 2-3 mm.
 • Nie masz tendencji do szybkiego rozwijania się blizn na skórze, a także widoczne ślady po przeszczepie nie będą dla Ciebie przeszkodą.
 • Na co dzień preferujesz dłuższe fryzury i unikasz ogolonej głowy. Dzięki dłuższym włosom blizna będzie mniej widoczna i unikniesz potrzeby jej maskowania.

 

Pamiętaj – przeszczep włosów wykonuj w profesjonalnej klinice, która zadba o jego poprawny przebieg i Twoje pełne bezpieczeństwo. Skontaktuj się z kliniką San Medical – umów termin konsultacji i przyjdź na zabieg w Bielsku Białej, Jaworznie, Katowicach lub Krakowie.

Przeczytaj także: Przeszczep włosów – sposób na piękne i gęste włosy