Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

Metoda FUE to jedna z najlepiej poznanych, a zarazem najskuteczniejszych metod transplantacji włosów. Jeśli interesuje Cię zabieg wykonywany tą metodą, zastanawiasz się nad jego przeprowadzeniem – ten artykuł wyjaśni Ci, o czym tak naprawdę mowa.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Prawda jest taka, że na przeszczep włosów metodą FUE może zdecydować się praktycznie każda osoba zarówno mężczyzna, jak i kobieta.
Jest szczególnie wskazany u osób cierpiących na łysienie typu męskiego jak również jest doskonałym sposobem na poprawienie zarostu oraz brwi.

Czasami mogą jednak pojawić się przeciwwskazania do wykonania zabiegu – dlatego głównym elementem pierwszej wizyty będzie konsultacja medyczna. Zaliczyć do nich można:

– aktywną chorobę nowotworową
– stan zapalny skóry głowy
– zaburzenia hormonalne

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

Metoda FUE (Follicular Unit Extraction) transplantacji włosów polega na pobraniu mieszków włosowych z owłosionego miejsca (najczęściej z potylicy) pacjenta, a następnie wszczepieniu ich w mniej owłosione miejsce – na czubku/ z przodu głowy, na brwi, ba brodę. Lekarz wykonujący zabieg metodą FUE pobierze grafty – jednostki włosów wraz ze znajdującą się wokół nich tkanką lecz zabieg ten nie będzie wymagał użycia skalpela, a blizny będą prawie niewidoczne gołym okiem. Metodę tę cechuje wyjątkowa trwałość przeszczepionego włosa.

Zabieg metodą FUE dzieli się na kilka etapów

Najpierw pacjent leży na brzuchu, a z tylnej części jego głowy pobierane są grafty czyli jednostki włosa. Jeden graft zawiera od jednego do kilku włosów.

Wyselekcjonowane mieszki włosowe są wszczepianie w miejsce powstania łysiny lub inne wybrane miejsce.

Po zakończeniu części właściwej zabiegu, na skórę głowy (miejsce biorcze) nakładana jest specjalna maść i zakładany jest opatrunek.

Oczywiście, przed zabiegiem pacjent zostaje miejscowo znieczulony. Sprawia to, że zabieg przeszczepu włosów metodą FUE jest bezbolesny i nie wywołuje praktycznie żadnego dyskomfortu. Po jego wykonaniu pacjent wraca do domu jeszcze tego samego dnia.

Jak przygotować się do zabiegu?

Kolejną dobrą wiadomością jest to, że przeszczep włosów metodą FUE nie wymaga specjalnych przygotowań. Tydzień przed zabiegiem należy odstawić leki rozrzedzające krew (np. Acard) oraz preparaty zwierające witaminę E. Natomiast przez około 6-7 dni po wykonaniu zabiegu należy pielęgnować skórę głowy odpowiednim, przepisanym przez lekarza specyfikiem.

Kiedy będą widoczne efekty?

Pierwsze efekty najczęściej widoczne są po 3-4 miesiącach od przeszczepu włosów. Ostateczne natomiast pojawiają się nawet po roku od zabiegu.