Transplantacja włosów Bielsko, koszt przeszczepu włosów

Problem przedwczesnego łysienia dotyka ponad 40% mężczyzn i 20% kobiet. Polska należy do pierwszej dziesiątki krajów, którego mieszkańcy najczęściej tracą włosy. Nie dziwi więc, tak duże zainteresowanie preparatami zapobiegającymi wypadaniu i zagęszczaniu włosów. Niestety takie rozwiązanie często pozwala jedynie na opóźnienie procesu łysienia. Wówczas wiele osób decyduje się na medyczne rozwiązanie problemu. Aktualnie najczęściej wykonuje się transplantację włosów metoda FUE, FUT i BHT. W poniższym artykule przyjrzymy się przeszczepowi włosów techniką FUE.

Przeszczep włosów najnowszą metodą FUE

Przeszczep włosów metodą FUE (Follicular Unit Excision) jest nowoczesnym i najczęściej polecanym zabiegiem stosowanym w leczeniu łysienia u mężczyzn i kobiet. W przeciwieństwie do starszej metody FUT, nie pobiera się płata skóry, lecz pojedyncze mieszki włosowe.

Zapraszamy do objerzenie krótkiego wideo, w którym dr Artur Sandelewski wyjaśnia czym jest przeszczep włosów metodą FUE.


Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie skraca się czas gojenia oraz nie powstają widoczne blizny. Zabieg przeszczepu włosów nie wymaga hospitalizacji, dlatego pacjent jeszcze tego samego dnia, może wrócić do domu. Mieszki włosowe po transplantacji metodą FUE nie wypadają – rosną do końca życia.

Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów metodą FUE?

Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym. Roztwór znieczulający jest odpowiednio dobrany, tak, aby ograniczyć występowanie efektów ubocznych do minimum. Pierwszym etapem przeszczepu włosów metodą FUE jest pobranie odpowiedniej ilości mieszków włosowych z okolicy „dawczej”. Najczęściej są to włosy rosnące na potylicy, są one zazwyczaj bardziej odporne na wypadanie. Z miejsca, gdzie zostaną pobrane mieszki włosowe, wymagane jest skrócenie włosów do długości 2-3 mm. Istnieje możliwość pobrania jednostek włosów w ten sposób, aby dłuższe włosy zakryły miejsce dawcze.

Dr Artur Sandelewski pobiera poszczególne unity (jednostki włosa, który może zawierać od 1-4 włosków) za pomocą specjalistycznej, punkcyjnej igły. Metoda FUE umożliwia przeszczep włosów z minimalnie uszkodzoną skóra i tkanek otaczających włosy, dzięki czemu nie powstają widoczne dla oka blizny, a sam proces gojenia się skóry jest znacznie krótszy. Pobrane w  ten sposób włosy przechowywane są w lodówce, aby zminimalizować obumarcia przeszczepionych włosów. Następnie na miejsce dawcze zakładany jest opatrunek.

Kolejnym etapem jest przygotowanie obszaru biorczego, gdzie zostaną przeszczepione pobrane wcześniej włosy. Podczas tej części zabiegu pacjent może oglądać film, swobodnie rozmawiać z lekarzem, czy czytać gazetę lub książkę. Po znieczuleniu miejsca biorczego wykonywane są za pomocą specjalistycznej igły otworki na pobrane wcześniej unity. Po przeszczepie włosów nakładana jest odpowiednia maść, a pacjent bez opatrunku może bezpiecznie wrócić do domu.

Zapraszamy do obejrzenie filmu prezentującego zabieg przeszczepu włosów.

Orientacyjna cena przeszczepu włosów metodą FUE

Metoda przeszczepu włosów metoda FUE jest aktualnie najpopularniejsze, ze względu na swoje liczne zalety. Pamiętać należy jednak, że efekt końcowy zależy od jakości włosów i stopnie łysienia. Na konsultacji dr Sandelewski pomoże wybrać najlepszą metodę transplantacji włosów.

Wymienione poniżej ceny są orientacyjne, końcowy koszt przeprowadzenia zabiegu metodą FUE jest ustalany z lekarzem.

 • Orientacyjny koszt transplantacji włosów z przodu głowy z odtworzeniem linii włosów to 16 900 – 22 900 PLN.
 • Orientacyjna wycena przeszczepu włosów na czubku głowy to 8 500 – 15 900 PLN.
 • Zabieg transplantacji włosów na zakola (cena zależy od rozległości zabiegu) orientacyjnie wynosi 7 900 – 12 900 PLN.

Gdzie można przeprowadzić zabieg przeszczepu włosów?

Dr Sandelewski prowadzi konsultacje odnośnie transplantacji włosów w Krakowie, Bielsku Białej oraz Katowicach.

Umów się na przeszczep włosów online

  1. Administratorem danych osobowych jest: San-Medical Sp. z o.o. S.K. z siedzibą w Bielsku Białej przy ul. Międzyrzeckiej 26
  2. Dane osobowe (imię i adres e-mail) zbierane są wyłącznie w celu realizacji usługi „Napisz do nas”.
  3. Dane o których mowa powyżej nie będą udostępniane w rozumieniu art. 7 pkt. 6 ustawy o ochronie danych osobowych.
  4. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści jej danych oraz możliwości ich poprawiania.
  5. Dane są podawane dobrowolnie, nie mniej jest to konieczne do realizacji usługi „Napisz do nas”.