Piękne, jędrne oraz pozbawione fałdek tłuszczu ciało to marzenie wielu osób. Niestety, czasem nawet ciągłe, rygorystyczne diety oraz regularna aktywność fizyczna nie pozwalają usunąć niechcianego tłuszczyku. Na szczęście dziś z dużą pomocą przychodzą poszczególne zabiegi medycyny estetycznej. Czym jest lipoliza iniekcyjna?
Lipoliza iniekcyjna a skuteczna walka z tłuszczem
Ta w pełni nowoczesna metoda pozwala pozbyć się tłuszczu z wybranych partii ciała. Jednak najlepsze efekty przynosi lipoliza iniekcyjna podbródka.
Lipoliza iniekcyjna to zabieg polegający na usuwaniu zbędnej tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała za pomocą serii zastrzyków, w których jest zawarta substancja powodująca rozpuszczanie, a później uwalnianie się do krwi i wydalanie z organizmu komórek tłuszczowych.
Na czym polega lipoliza iniekcyjna?
Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Polega on na tym, że w wybraną partię ciała, a dokładniej w tkankę tłuszczową lekarz wprowadza przy pomocy cienkiej igły roztwór substancji tj.: fostatydycholina i deaksycholat. Dwie pierwsze są stosowane w terapii antyzatorowej. Ich celem jest rozpuszczanie zatorów tłuszczowych.
Lipoliza iniekcyjna to mało inwazyjny zabieg, który zazwyczaj trwa do 30 minut. Po wykonaniu zabiegu zalecane są masaże limfatyczne, które wpływają bardzo korzystnie na procesy metaboliczne.
Lipoliza iniekcyjna przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Lipoliza iniekcyjna to taki zabieg, który jest polecany pacjentom borykającym się z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Warto pamiętać o tym, że efekt nie jest widoczny natychmiastowo. Musi bowiem minąć trochę czasu, aby tłuszcz mógł ulec destrukcji i wydalić się z organizmu. W pełni zadowalające efekty są widoczne zazwyczaj po upływie około miesiąca. Niemniej zabieg ten nie jest polecany dla osób z bardzo dużą nadwagą.
Przeciwwskazaniami do jego wykonania jest także ciąża i karmienie piersią. Z zabiegu tego nie mogą także skorzystać osoby borykające się z zaburzeniami krzepnięcia krwi tj.: hemofilia, choroba von Willenbrandta oraz z upośledzeniem pracy wątroby i nerek. Przeciwwskazaniem do lipolizy jest także:
- padaczka
- stany zapalne skóry w miejscu, gdzie ma być podany preparat
- alergia na którykolwiek składnik preparatu
- choroby układu sercowo -naczyniowego
W przypadku brak przeciwwskazań zabieg ten jest godny polecenia.