Nici Aptos lifting twarzy

Nieinwazyjny lifting bez skalpela jest możliwy — uzyskasz go po wykorzystaniu nici Aptos. Zabieg przeznaczony jest szczególnie dla osób chcących uzyskać widoczne efekty redukcji zmarszczek oraz liftingu szybko, skutecznie i zupełnie bezboleśnie. Zyskaj młody wygląd na lata poprzez zabieg bez konieczności długiej rekonwalescencji. Przeczytaj i sprawdź, jak wykonywana jest redukcja zmarszczek nićmi Aptos, na czym dokładnie polega zabieg, ile kosztuje, a także, w jaki sposób należy się do niego odpowiednio przygotować. 

Nici Aptos – czym są i jak działają?

Aptos to specjalnie zaprojektowane nici, które wykorzystuje się do zabiegów medycyny estetycznej i zabiegów odmładzających. Ich unikalna budowa umożliwia przeprowadzenie ich niemalże bezboleśnie i mało inwazyjnie. W porównaniu z tradycyjnymi metodami stosowanymi w medycynie estetycznej z wykorzystaniem skalpela, w tym przypadku nie ma potrzeby dłuższej rekonwalescencji, ponieważ skóra nie jest naruszana w aż tak dużym stopniu. 

Nici Aptos wykonane są z całkowicie wchłanianych komponentów, takich jak kwas l- polimlekowy oraz kaprolakton. Są w pełni bezpieczne dla osób w różnym wieku. Stosuje się je w celu zniwelowania oznak starzenia u osób starszych, ze świetnymi rezultatami. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje – nici Aptos inicjują jego wytwarzanie. Kwas zawiązany w naskórku sprawi, że skóra zyska jędrność i stanie się rozświetlona. 

Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby z tej niezwykle skutecznej metody skorzystali również młodsi (po 40 roku życia). Wiele Pań oraz Panów chce delikatnie poprawić prezencję kości policzkowych, unieść skórę wokół oczu, bądź zmienić kształt swojego łuku brwiowego – do tego celu sprawdzają się doskonale.  

Lifting twarzy Aptos – na czym polega zabieg?

Podczas zabiegu korzysta się z następujących rodzajów nici, które przeznaczone są do osiągnięcia różnych efektów. Nici Excellence to model z mikrowypustkami, który służy do liftingu wybranych obszarów. Kolejny rodzaj nici nazywany jest Spring – swoją nazwę bierze od kształtu, ponieważ składa się z niewielkiej sprężynki. Jak wygląda więc zabieg z ich wykorzystaniem?

  • Przygotowanie do zabiegu nićmi Aptos 

Na początek na wybranym obszarze wyznaczane są punkty, w które zostaną wbite nici Aptos. Te miejsca zostaną znieczulone miejscowo — o ile sam zabieg jest bezbolesny, momenty wbijania nici w skórę mogą przynieść niewielki dyskomfort. Istotnym etapem każdego zabiegu jest również wybór rodzaju nici z uwzględnieniem 

Zanim rozpocznie się praca nićmi, należy przytwierdzić do nich igłę lub kaniulę. To właśnie dzięki niej mogą zostać wprowadzone w głąb skóry. Po umieszczeniu igły pod naskórkiem rozpoczyna się praca specjalisty, który podczas zabiegu zredukuje zmarszczki, poprawi wiotkość skóry lub dokona korekty nosa, uszu. Do tego momentu czas zabiegu wynosi średnio 40 minut. 

  • Zabieg 

Dany obszar podzielony jest na strefy, których opracowanie może wynieść około 15 minut na każdą z nich. Oczywiście końcowy czas trwania zabiegu jest uzależniony od wielkości danego obszaru — np. korekcja uszu będzie zabiegiem o wiele bardziej czasochłonnym niż zredukowanie wiotkiej skóry pod oczami.

Nici Aptos – do czego są używane?

Jak używa się nici APTOS? Ich główne obszary wykorzystania to redukcja zmarszczek poprzecznych czoła, podniesienie opadających policzków, uniesienie wiotkiej szyi, niwelacja bruzdy nosowo- wargowej, usunięcie zmarszczek dolnych powiek, lifting brwi, lifting twarzy. 

W klinice San Medical istnieje możliwość skorzystania z zabiegów korekcji uszu oraz nosa właśnie przy pomocy nici Aptos. Wiele osób borykających się z kompleksem zbytnio odstających uszu, zbyt dużego, małego lub krzywego nosa obawia się ich korekcji chirurgicznej. Skalpel często pozostawia blizny — niejednokrotnie także nieodwracalne, a ponadto może dojść do groźnych powikłań. Idealnym rozwiązaniem są właśnie nici Aptos, które działają zupełnie bezinwazyjnie. 

 

Ile kosztuje zabieg Aptos?

Cena zabiegu nićmi Aptos różni się w zależności od wykorzystanych nici. Zabieg nićmi liftingującymi Aptos w San Medical kosztuje 4000 zł. Natomiast wersja zabiegu liftingującego nićmi Aptos HA 4500 zł. 

Czym są nici Aptos HA i co można im zawdzięczać? Redukacja zmarszczek na czole i innych partiach twarzy jest zintensyfikowana dzięki dodaniu do nici kwasu hialuronowego. Pacjenci zyskują także dużą dawkę nawilżenia, a niewielkie podrażnienia goją się w zdecydowanie szybszym tempie. 

Redukcja zmarszczek pod oczami i w innych bardzo delikatnych partiach, powinna zostać przeprowadzona przez wyszkolonych specjalistów. Warto zainwestować w profesjonalny zabieg nićmi Aptos, aby uzyskać najlepszy z możliwych efektów, bez żadnych urazów. 

Jak przygotować się do zabiegu liftingu twarzy Aptos?

Redukcja zmarszczek Aptos i innego typu zabiegi z wykorzystaniem nici muszą zostać poprzedzone konsultacją lekarską. Dlaczego rozmowa z lekarzem jest tak istotna? Podczas zabiegu nici wpływają na tkanki w skórze, dlatego koniecznie należy ustalić ich stan, określić kondycję skóry i na tej podstawie dobrać metodę zabiegową i rodzaj nici. W ten sposób jest możliwy do osiągnięcia najlepszy możliwy efekt w krótkim czasie. 

Lekarz powinien zaznajomić pacjenta z przeciwwskazaniami do zabiegu – należą do nich między innymi: choroby autoimmunologiczne, nadciśnienie, nowotwory, zaburzenie krzepnięcia krwi. W razie niejasności warto wykonać badania krwi. 

Redukcja zmarszczek Aptos – efekty i działania po zabiegu

Interesuje Cię redukcja zmarszczek mimicznych Aptos? Mamy dobra wiadomość — pierwsze efekty widoczne są od razu po zakończeniu zabiegu. Dodatek kwasu hialuronowego dodatkowo nawilża skórę, co jedynie końcowy rezultat. 

Pełny efekt jest możliwy do uzyskania po średnio 6 tygodniach. W tym czasie zejdą wszystkie podrażnienia, a skóra stanie się w pełni napięta. Należy także wiedzieć, że nici nie rozpuszczą się od razu. Na ich całkowite zaniknięcie czeka się 1.5 roku – przez ten czas są zupełnie niewyczuwalne. 

Kiedy powtórzyć zabieg Aptos? Efekty pojedynczego zabiegu utrzymują się maksymalnie 3 lata, po tym czasie należy powtórzyć zabieg. 

Przeczytaj także czym jest lwia zmarszczka i jak się jej pozbyć