Wiele pań marzy o pięknym i dużym biuście. Niestety, natura nie jest pod tym względem sprawiedliwa. Z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna, pozwalająca na naprawienie wielu mankamentów. Kobiety, które chcą poczuć się atrakcyjnie we własnym ciele, mogą zdecydować się na powiększanie piersi. To skuteczny i na ogół bezpieczny zabieg, należy jednak oddać się w sprawdzone ręce.

Na czym polega powiększanie piersi?

Powiększanie piersi polega na umieszczeniu w nich specjalnych implantów, które powinny być indywidualnie dobrane do oczekiwań pacjentki oraz jej fizycznych uwarunkowań. Bardzo ważne jest to, aby wykonane były one z bezpiecznych materiałów. Z tego powodu operacja powiększenia biustu zawsze powinna być wykonana w zaufanym miejscu i z użyciem renomowanych implantów. W klinice San-Medical korzystamy z implantów Motiva, które cechują się doskonałą jakością i bezpieczną powłoką. Gwarantują one naturalność w dotyku oraz estetyczny efekt.

Powiększanie piersi – jakie rodzaje implantów są do wyboru?

Zasadniczo na rynku dostępne są dwa rodzaje implantów piersiowych – okrągłe oraz anatomiczne. Różnią się one od siebie kształtem podstawy protezy. Implanty okrągłe, jak łatwo można się domyślić, mają okrągły kształt, natomiast anatomiczne przypominają kształtem łezkę lub kroplę wody, co zapewnia piersiom bardziej naturalny wygląd. Jeśli chodzi o wypełnienie, to największą popularnością cieszą się implanty silikonowe. Silikon jest substancją całkowicie obojętną dla organizmu człowieka. Nie wywołuje reakcji alergicznych ani nie ma negatywnego wpływu na procesy fizjologiczne zachodzące w ciele. Część klinik korzysta także z implantów hydrożelowych CMC lub solnych. Te ostatnie są jednak rzadkością.

Jak wygląda operacja powiększenia biustu?

Operacja powiększenia biustu trwa około 1,5-2h i wymaga zastosowania ogólnego znieczulenia. Chirurg zaczyna zabieg od nacięcia piersi
w fałdzie podpiersiowym (lub wokół otoczki), a następnie dociera on pod mięsień piersiowy większy, który częściowo unosi się. To czas, aby wykonać kontrolę krwawienia, następnie zakłada się dren i wprowadza implant. Rana zostaje przez chirurga warstwowo zaszyta i opatrzona.

Jak przygotować się do operacji?

W naszej klinice każda pacjenta zostaje dokładnie poinformowana o przebiegu zabiegu oraz możliwych powikłaniach. Lekarz upewnia się także, czy kobieta jest w 100 procent zdecydowana na operację, a następnie pomaga jej w dobraniu odpowiedniego rozmiaru biustu. Zleca on dodatkowe badania, które potwierdzają, że dana osoba kwalifikuje się do zabiegu. Chirurg daje także zalecenia, np. dotyczące odżywania się. Przed operacją lepiej postawić na lekkostrawną dietę, należy unikać używek jak papierosy czy alkohol. Niektóre rekomendacje są formułowane indywidualnie. Lekarz każdy przypadek powinien rozpatrywać uważnie i z uwzględnieniem stanu zdrowia pacjentki.

Choć wiele kobiet myśli o operacji powiększenia biustu, obawiają się one samego zabiegu czy ewentualnych powikłań. Niektóre z nich nie są pewne, czy implanty będą dla nich bezpieczne i wygodne. Takie podejście jest bardzo ważne – świadczy ono o odpowiedzialności i dojrzałości pacjentki. Wszystkimi wątpliwościami należy podzielić się z lekarzem. Warto pamiętać, że na świecie przeprowadza się mnóstwo operacji powiększenia piersi bez problemów i komplikacji, należy jednak wybrać odpowiedniego specjalistkę i klinikę.

Powiększanie biustu – cena

Operacja powiększania biustu dostępna jest w ofercie niemalże każdej kliniki chirurgii plastycznej, jednak koszt zabiegu często różni się w zależności od placówki. Co ma na to wpływ? Przede wszystkim renoma kliniki i popularność specjalistów, którzy w niej pracują. Koszt operacji piersi zależy także od rodzaju i wielkości implantów, stopnia skomplikowania zabiegu i metody jego wykonania. W cenę wliczona jest także pooperacyjna opieka medyczna. Zapraszamy na konsultację do Centrum Medycznego SAN-MEDICAL, podczas której określimy oczekiwania pacjentki dotyczące operacji i oszacujemy jej koszt.

Czy chirurgiczne powiększenie biustu jest bezpieczne?

Chirurgiczne powiększenie biustu, podobnie jak każda inna operacja, niesie za sobą pewne ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, jednakże, dla większości pacjentek, procedura ta jest stosunkowo bezpieczna, o ile jest przeprowadzana przez wykwalifikowanego chirurga plastycznego, w odpowiednio wyposażonym szpitalu lub klinice. Operacja piersi wykonana w przypadkowej placówce, przez niedoświadczonego lekarza i z użyciem implantów niskiej jakości, może skończyć się:

  • rozwinięciem się stanu zapalnego w operowanym miejscu,
  • wyciekiem wypełnienia implantów,
  • przesunięciem się implantów, co będzie mieć negatywny wpływ na wygląd biustu,
  • utratą czucia w okolicy piersi,
  • widocznymi, ciężkimi do ukrycia bliznami.

Jeśli cena zabiegu jest podejrzanie niska, a oferowane przez chirurga implanty piersiowe nie posiadają wymaganych certyfikatów jakości, nie należy decydować się na operację. Nie warto oszczędzać na własnym zdrowiu.

Powiększanie biustu własnym tłuszczem pacjentki

Alternatywą dla klasycznej operacji piersi jest powiększanie biustu tkanką tłuszczową pobraną z ciała pacjentki (np. z okolicy bioder, ud). Dzięki takiemu zabiegowi można zyskać podwójną korzyść – powiększyć piersi o 1-2 rozmiary, a dodatkowo wyszczuplić problematyczny obszar ciała. Transfer tłuszczu pozwala uzupełnić ubytek tkanki tłuszczowej w piersiach, dzięki czemu te stają się pełniejsze, bardziej krągłe i atrakcyjne. Powiększanie biustu własnym tłuszczem polecamy kobietom, które chcą poprawić wygląd swoich piersi po ciąży, karmieniu piersią czy znacznym spadku wagi. To także dobry sposób na wizualne i mniej inwazyjne od operacji zwiększenie objętości biustu.