Wiele pań marzy o pięknym i dużym biuście. Niestety, natura nie jest pod tym względem sprawiedliwa. Z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna, pozwalająca na naprawienie wielu mankamentów. Kobiety, które chcą poczuć się atrakcyjnie we własnym ciele, mogą zdecydować się na powiększanie piersi. To skuteczny i na ogół bezpieczny zabieg, należy jednak oddać się w sprawdzone ręce.

Na czym polega powiększanie piersi?

Powiększanie piersi polega na umieszczeniu w nich specjalnych implantów, które powinny być indywidualnie dobrane do oczekiwań pacjentki oraz jej fizycznych uwarunkowań. Bardzo ważne jest to, aby wykonane były one z bezpiecznych materiałów. Z tego powodu operacja powiększenia biustu zawsze powinna być wykonana w zaufanym miejscu i z użyciem renomowanych implantów. W klinice San-Medical korzystamy z implantów Motiva, które cechują się doskonałą jakością i bezpieczną powłoką. Gwarantują one naturalność w dotyku oraz estetyczny efekt.

Jak wygląda operacja powiększenia biustu?

Operacja powiększenia biustu trwa około 1,5-2h i wymaga zastosowania ogólnego znieczulenia. Chirurg zaczyna zabieg od nacięcia piersi
w fałdzie podpiersiowym (lub wokół otoczki), a następnie dociera on pod mięsień piersiowy większy, który częściowo unosi się. To czas, aby wykonać kontrolę krwawienia, następnie zakłada się dren i wprowadza implant. Rana zostaje przez chirurga warstwowo zaszyta i opatrzona.

Jak przygotować się do operacji?

W naszej klinice każda pacjenta zostaje dokładnie poinformowana o przebiegu zabiegu oraz możliwych powikłaniach. Lekarz upewnia się także, czy kobieta jest w 100 procent zdecydowana na operację, a następnie pomaga jej w dobraniu odpowiedniego rozmiaru biustu. Zleca on dodatkowe badania, które potwierdzają, że dana osoba kwalifikuje się do zabiegu. Chirurg daje także zalecenia, np. dotyczące odżywania się. Przed operacją lepiej postawić na lekkostrawną dietę, należy unikać używek jak papierosy czy alkohol. Niektóre rekomendacje są formułowane indywidualnie. Lekarz każdy przypadek powinien rozpatrywać uważnie i z uwzględnieniem stanu zdrowia pacjentki.

Choć wiele kobiet myśli o operacji powiększenia biustu, obawiają się one samego zabiegu czy ewentualnych powikłań. Niektóre z nich nie są pewne, czy implanty będą dla nich bezpieczne i wygodne. Takie podejście jest bardzo ważne – świadczy ono o odpowiedzialności i dojrzałości pacjentki. Wszystkimi wątpliwościami należy podzielić się z lekarzem. Warto pamiętać, że na świecie przeprowadza się mnóstwo operacji powiększenia piersi bez problemów i komplikacji, należy jednak wybrać odpowiedniego specjalistkę i klinikę.