Dwudziesty pierwszy wiek to czas, w którym – jak nigdy wcześniej – przywiązuje się wagę do urody oraz młodego, świeżego wyglądu. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest zabieg powiększenia ust. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ pełne usta są powszechnie postrzegane jako jeden z elementów tworzących atrakcyjny wizerunek. Czy warto zdecydować się na to rozwiązanie? Zdecydowanie tak. Aby poznać powody, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

W jaki sposób przeprowadza się zabieg powiększający usta?

Do najpopularniejszych metod działania stosowanych w ostatnich latach w celu powiększenia ust jest stosowany tzw. kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy to związek organiczny, który naturalnie występuje w wielu częściach ciała, w tym na przykład w stawach, łzach, a nawet… pępowinie. Z uwagi na swoje właściwości (w tym m.in. zdolność do zatrzymywania w organizmie dużych ilości wody, co zapewnia jędrność i sprężystość ludzkiej skóry, oraz ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym UV) jest on chętnie wykorzystywany podczas przeprowadzania zabiegów kosmetycznych oraz medycznych.

Przeprowadzaniem zabiegów estetycznych mających na celu powiększanie ust zajmuje się w obecnych czasach wiele renomowanych ośrodków, w tym między innymi Klinika Chirurgii Plastycznej San-Medical. Oczywiście, zabieg powiększający usta to nie jedyny rodzaj zabiegu wykonywanych przez pracowników Kliniki, którzy zajmują się także m.in. przeszczepem włosów.

Zabieg powiększający usta – dlaczego warto?

Kwas hialuronowy to w ostatnich latach popularny sposób na poprawienie estetyki twarzy. Taki stan rzeczy wynika między innymi stąd, że zabieg ten ma charakter nieinwazyjny. Dzięki temu kwas hialuronowy cechuje się z jednej strony szybkim działaniem, z drugiej zaś nie narusza struktury twarzy. Zabieg wykonany z użyciem kwasu hialuronowego może utrzymać się nawet przez okres 12 miesięcy.

Kolejną zaletą jest fakt, że przeprowadzenie tego typu zabiegu jedynie w wyjątkowych sytuacjach skutkuje efektami ubocznymi (opuchlizna, swędzenie skóry itd.). Na szczęście, tego typu objawy nie mają długotrwałego charakteru.

Ponadto, powiększanie ust (na przykład z użyciem kwasu hialuronowego) to zabieg, z którego mogą – a nawet powinny – korzystać osoby niezależnie od wieku. Choć jest to sposób działania wybierany głównie przez kobiety, które ukończyły już czterdziesty rok życia, to nie oznacza to jeszcze, że opcja ta jest zabroniona dla młodszych Pań. Jeśli chcą one uwydatnić swoje usta – także jest to możliwe.