Profesjonalne usługi medyczne w zakresie przeszczepu włosów – co warto wiedzieć?
Bujne owłosienie głowy to jeden z elementów składających się na atrakcyjny wygląd zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Co jednak można zrobić, jeśli włosy gwałtownie wypadają, a stosowane do walki z łysieniem specyfiki nie pomagają? Rozwiązaniem jest przeszczep włosów.
Przeszczepianie włosów – kto może skorzystać z zabiegu?
Łysienie – zwłaszcza wśród młodych mężczyzn – uchodzi często za wstydliwy i krępujący problem. Niestety, jak dotąd nie powstały specyfiki (kremy, szampony, odżywki itp.), które mogą zwalczyć łysienie androgenowe. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że wielu z nich decyduje się na skorzystanie z przeszczepu włosów.
Wszystko wskazuje na to, że w obecnych czasach dobrze przeprowadzony zabieg przeszczepiania włosów to jedyna sprawdzona metoda służąca do walki z wypadającymi włosami. Sprawdza się ona przede wszystkim w przypadku tzw. łysienia androgenowego, które występuje najczęściej wśród męskiej części populacji. Jest ono jedną z najczęstszych przyczyn rzedniejącego owłosienia i wynika z dużych ilości testosteronu w organizmie.
Jednocześnie, nie oznacza to, że przeszczep włosów jest zabiegiem, z którego nie mogą skorzystać kobiety. Wręcz przeciwnie, jeśli fryzura pań także przerzedza się z powodu wspomnianego już łysienia androgenowego, to przeszczep pomaga w szybkim rozwiązaniu problemu. Co ciekawe, kobiety coraz częściej decydują się na ten zabieg także w celu rekonstrukcji brwi.
Przeszczepianie włosów – zabieg bezpieczny i wygodny
Przed zdecydowaniem się na zabieg polegający na przeszczepie włosów należy pamiętać, by wybrać taki ośrodek medyczny, który zapewnia nie tylko komfort, lecz także wysoki poziom bezpieczeństwa. Co to oznacza?
Bezpieczeństwo, czyli element niezbędny
Aby uniknąć szeregu następstw niebezpiecznych dla zdrowia pacjenta (może być to np. bardzo niski poziom tętna wskutek podania adrenaliny), z każdym klientem decydującym się na zabieg należy przeprowadzić wywiad z lekarzem. Konsultacje z lekarzem to jeszcze nie wszystko. Aby upewnić się, że przeprowadzenie zabiegu nie będzie groźne dla zdrowia, pacjent powinien przeprowadzić szereg różnego rodzaju badań laboratoryjnych, w tym między innymi sprawdzających: morfologię, poziom cukry i układ krzepnięcia krwi. Ważne jest także badanie ogólne moczu, HCV, HBS oraz HIV Combo. Jedynie przeprowadzenie kompleksowych badań daje gwarancję, że cały zabieg będzie bezpieczny dla zdrowia.
Znieczulenie miejscowe podczas przeszczepu włosów
Z kolei czynnikiem, który zapewnia komfort pacjenta i pozwala mu na uniknięcie bólu, jest znieczulenie. Odpowiednio zastosowane znieczulenie miejscowe eliminuje uczucie bólu skóry głowy podczas operacji. Wbrew pozorom, jest to niezwykle istotne, ponieważ sam zabieg trwa zazwyczaj kilka godzin. Jednocześnie, stosowanie znieczulenia nie powoduje zbyt dużego obciążenia dla organizmu. W tym celu stosuje się m.in. Xylocainę (środek ten jest podawany wraz z adrenaliną).