Przeszczep włosów Bielsko śląsk, przyczyny łysienia

Łysienie, czyli wypadanie włosów to obserwowana z coraz większą częstotliwością przypadłość, z którą muszą borykać się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Mówiąc o łysieniu trzeba mieć nie tylko na myśli wypadanie włosów z głowy. To nie tylko problem medyczny, ale także estetyczny, a w związku z tym jest to przyczyna frustracji czy obniżonego samopoczucia. Utrata włosów bywa poważnym problemem, który negatywnie wpływa na funkcjonowanie w społeczeństwie.

Przyczyny łysienia u mężczyzn i kobiet

Jeśli chodzi o przyczyny przedwczesnego wypadania włosów, wiele osób uważa, że są to wyłącznie uwarunkowania genetyczne, jednak powodów może być znacznie więcej. Mogą to być m.in. problemy z funkcjonowaniem tarczycy, chorobami autoimmunologicznymi, kuracjami lekami czy niedoborem witamin i minerałów (niedobory wit.D3, ferrytyny tj. białka, które na terenie organizmu wiąże żelazo, kwasu foliowego). Coraz popularniejszym czynnikiem powodującym łysienie jest wszechobecny stres. Powoduje to osłabienie końcówek włosów i prowadzi do ich wypadania. Ciągłe pociąganie czy skubanie włosów ma także niebagatelny wpływ.

Maskować czy leczyć?

W związku z rosnącym problemem, na rynku pojawiło się wiele preparatów powodujących maskowanie łysiny. Mogą one skutecznie maskować przerzedzenia czy zakola. Nie eliminują one jednak w  żaden sposób wypadania włosów, ale sprawiają tylko, że staje się on na jakiś czas niewidoczny. Działanie takich preparatów polega na tym, że zawierają tzw. mikro włókna, które przyczepiają się do niewidocznych dla oka włosów, sprawiając, że zdaje się być więcej włosów niż jest ich w rzeczywistości.

Jest rzeczą niezwykle ważną, aby do każdego pacjenta podejść indywidualnie, z uwzględnieniem środowiska, negatywnych czynników i pozostałych aspektów mogących negatywnie wpływać na strukturę włosów i ich skłonność do wypadania. Po zapoznaniu się ze wszystkimi danymi, podejmowana jest końcowa decyzja dotycząca leczenia. Niejednokrotnie jest to decyzja o przeszczepie włosów – dająca najlepsze rezultaty kuracja.

Zabieg przeszczepu włosów

Największą zaletą przeszczepu włosów jest jego trwały efekt, gdyż w odwrotności od kosmetyku zagęszczającego włosy, efekty transplantacji włosów są trwałe – do końca życia. Przystąpienie do przeszczepu włosów jest możliwe do zrealizowania po uprzednim zbadaniu stanu zdrowia pacjenta. Przed przystąpieniem do właściwej terapii zaleca się, aby wyeliminować z organizmu ludzkiego czynniki chorobotwórcze.

Każdy pacjent to indywidualny przypadek, który wymaga profesjonalnej konsultacji medycznej z chirurgiem plastycznym, który specjalizuje się w transplantologii włosów. Pozwoli to na rozwianie wszelkich wątpliwości, dobranie odpowiedniej metody przeszczepu włosów.

Zgłoś się do kliniki przeszczepu włosów San Medical.