przeszczep brody, metoda FUE, cena przeszczepu włosów

W dzisiejszych czasach możemy zauważyć panujący wszechobecny trend na gęsty zarost, który jest jednym z atrybutów męskości.  Panowie też chcą być modni i mieć brody jak z okładki lifestylowych magazynów. Co jednak mają zrobić mężczyźni, których twarz pomimo wielu starań wygląda jak buzia nastolatka, a ich owłosienie na twarzy jest nieregularne? Teraz to nie problem, rozwiązaniem jest trwały i skuteczny przeszczep brody.

Przeszczep włosów Kraków

Do naszej kliniki medycyny estetycznej w San Medical przychodzą Panowie wybierając  najczęściej metodę transplantacji włosów, by walczyć z łysieniem.  Utrata włosów jest  jednym z najpowszechniejszym kompleksów u mężczyzn,  jednak oprócz zakoli lub charakterystycznej łysiny na czubku głowy  zwraca się co raz większą uwagę także na gęsty zarost. O popularności bujnej brody świadczy wzmożony ruch w branży barberingu, czyli usług, które w profesjonalny sposób zajmą się Twoją brodą (strzyżeniem, goleniem i pielęgnacją). Nie każdy jednak może cieszyć się regularnym i okazałym zarostem, wtedy najlepiej skorzystać z przeszczepu brody, który pozwoli na stałe cieszyć się brodą jak marzenie. Istnieje kilka metod transplantacji włosa, jednak najczęściej wybieraną jest metoda FUE.

Przeszczep włosów Katowice – metoda FUE

San Medical posiada swoją placówkę także na Śląsku, a konkretnie w Katowicach, gdzie metodę FUE wykonuje wykwalifikowany personel, który najczęściej jest nadzorowany osobiście przez dr Sandelewskiego. Przeszczep włosów metodą FUE (Follicular Unit Excision) jest nowoczesnym zabiegiem stosowanym w przypadkach łysienia włosów.  W przeciwieństwie do starszej metody FUT, nie pobiera się płata skóry, lecz pojedyncze mieszki włosowe.

Więcej informacji  o szczegółowym opisie metody FUE  przeczytają Państwo w naszym wcześniejszym artykule:

Do zabiegu transplantacji brody wykorzystywane są włosy pacjenta, najczęściej te z tyłu głowy, które są najsilniejsze lub owłosienie z dolnej części brody jeżeli jest wystarczające.  Cały proces zabiegu zaczyna się od pobrania odpowiednich mieszków włosowych, po czym dochodzi do implantacji w miejscu biorczym. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym i trwają ok. 4-6h zależności od ilości przeszczepianych graftów.  Przeszczep brody daje gwarancje na utrzymanie się nowych włosów na stałe.

Postępowanie zabiegu jest równoznaczne z przeszczepem włosów metodą FUE, o której w poniższym filmie opowiada dr Artur Sandelewski z San medical.

Rekonstrukcja brody

Na świecie rekonstrukcja brody to praktycznie codzienność, ale i w Polsce zaczyna być coraz popularniejsza. Co najważniejsze jest to pewna i całkowicie bezpieczna chirurgiczna interwencja w urodę mężczyzn.  W naszej klinice Panowie mogą samodzielnie „zaprojektować” swoją nową brodę, a my dostosujemy się do jego wymagań. Broda może być bardzo wąska lub wręcz przeciwnie – od ucha do ucha. Są też panowie, którzy decydują się na typową bródkę, nie uwzględniając policzków. Wiele zabiegów dotyczy uzupełnienia tzw. gołych placków na twarz.

Proces rekonstrukcji brody można porównać do hodowania własnego zarostu – trzeba być cierpliwym i trochę poczekać. Do pełnego zagęszczenia brody po przeszczepie dochodzi  od 6 do 12 miesięcy po zabiegu, ponieważ mieszki włosowe muszą się dostosować do funkcjonowania w nowym miejscu.  Ważną rzeczą jest to, że brodę po przeszczepie można też golić, więc gdy przeminie zainteresowanie zarostem nie jest się skazanym do końca życia na bujne owłosienie twarzy. Transplantacja brody nie wiąże się więc z żadnym ryzykiem, a pacjenci, którzy z tego skorzystali zawsze są zadowoleni z rezultatów.

Koszt przeszczepu włosów

Zabieg przeszczepu włosów niezależnie do tego czy to będą grafty (skupiska włosów) przeznaczone na brodę, zakola lub inne miejsce dotknięte łysiną zawsze należy rozpocząć od profesjonalnej konsultacji. W San Medical można przyjechać po poradę lekarską do placówek w  Katowicach, Bielsku Białej, Krakowie oraz Jaworznie. Cena takiej konsultacji to 150 zł.  Cennik transplantacji jest ustalany indywidualnie po dokładnej konsultacji, zależy od ilości graftów i wybranego pakietu, który zostanie wykorzystany podczas zabiegu. Kwota samego zabiegu waha się od 8 do 22 tysięcy złotych.

Więcej szczegółów na temat cenę zabiegu przeszczepu włosów znajdą Państwo na naszej stronie.

Zapisz się na konsultację przeszczepu brody przez formularz kontaktowy:

    1. Administratorem danych osobowych jest: San-Medical Sp. z o.o. S.K. z siedzibą w Bielsku Białej przy ul. Międzyrzeckiej 26
    2. Dane osobowe (imię i adres e-mail) zbierane są wyłącznie w celu realizacji usługi „Napisz do nas”.
    3. Dane o których mowa powyżej nie będą udostępniane w rozumieniu art. 7 pkt. 6 ustawy o ochronie danych osobowych.
    4. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści jej danych oraz możliwości ich poprawiania.
    5. Dane są podawane dobrowolnie, nie mniej jest to konieczne do realizacji usługi „Napisz do nas”.