Łysienie dotyka wiele osób, a wraz z wiekiem staje się bardziej uciążliwe. Przeszczep włosów może temu zapobiec, a tym samym podnieść komfort życia. Prosta procedura może wiele zmienić.

Co wywołuje łysienie?

Jest wiele przypadków, gdzie w pewnym wieku, zazwyczaj około trzydziestki zaczynają pojawiać się zakola oraz czubek głowy się przerzedza. Nie jest to nic dziwnego, jednak powoduje często niezadowolenie i spadek samoakceptacji. Najczęstszą przyczyną zmniejszania się ilości włosów na naszej głowie jest łysienie androgenowe. Powodowane jest ono pochodną testosteronu, który zmniejsza ilość włosów od czubka głowy, przez co pod sam koniec takiego procesu pozostaje się z czupryną jedynie u podstawy czaszki. Nie jest to nic przyjemnego szczególnie, gdy przywiązujemy dużą wagę do swojego wyglądu. W dzisiejszych czasach właśnie na wygląd kładzie się duży nacisk co utrudnia zaakceptowanie naturalnych zmian. Jednak da się temu zaradzić z małą pomocą zabiegów chirurgii odtwórczej włosów

Jak więc poradzić sobie z łysieniem?

Jest wiele metod, które są skuteczne, jednak to lekarz medycyny estetycznej, do którego się zgłosimy, aby zaradził naszemu problemowi będzie w stanie odpowiednio doradzić. Wymieńmy jednak sobie po krótce opcje, jakie są dostępne. Bez wątpienia dużo mówi się o przeszczepie włosów z ciała. Ta metoda nazywana jest metodą BHT. Najczęściej pobiera się włosy z brody, klatki piersiowej lub spod pach, ale stosowana jest zazwyczaj w przypadku, kiedy nie ma wystarczającej ilości włosów na głowie. Metoda FUT polega na przeszczepieniu włosów z głowy w inne miejsce na niej. Jej jedynym minusem jest  długa linijna blizna, jednak objętość, którą uzyskujemy bez wątpienia ją rekompensuje. Jest jeszcze metoda FUE, która  jest metodą małoinwazyjną pozostawiającą niewidoczne blizny. W niej także wykorzystuje się włosy pobrane z potylicy a następnie umieszcza się je w miejscach dotkniętych łysieniem. Jej odmianą jest WAW FUE SYSTEM, czyli na dobrą sprawę to samo, jednak z wykorzystaniem maszyny, która naśladuje ruchy ludzkiej ręki.

Dlaczego jednak zdecydować się na przeszczep włosów zamiast, na przykład peruki?

W codziennym życiu powinniśmy przede wszystkim stawiać na komfort. Dzięki przeszczepowi możemy bez problemu cieszyć się wygodą oraz brakiem nieprzyjemnego pocenia. Same peruki mogą powodować odparzenia lub inne tego typu komplikacje. Korzystając z usług najlepszych specjalistów, jakimi bez wątpienia są pracownicy firmy, której stronę znajdziesz pod linkiem https://www.san-medical.pl/ masz pewność, że wszystko przebiegnie bez problemu, a bujną czupryną będziesz mógł cieszyć się jeszcze przez wiele lat.