przeszczep włosów cena, prawda o przeszczepie włosów, koszt przeszczepu włosów

Krępujący problem łysienia dotyka wiele osób. Nic więc dziwnego, że wszyscy poszukują rozwiązania, które pozwoli na cieszenie się z gęstych i pięknych włosów. Na rynku znajdziemy wiele preparatów i suplementów diety wspomagających wzrost włosów. Co jednak zrobić, gdy już włosy wypadną? Tu z pomocą przychodzi zabieg przeszczepu włosów.

Zabieg przeszczepu włosów w San-Medical

W dużym skrócie przeszczep włosów polega na pobraniu mieszków włosowych np. z okolic potylicy, a następnie wszczepieniu ich w miejsce łysienia. Szczegółowy opis i koszt zabiegu transplantacji włosów znajda Państwo w naszym wcześniejszym artykule:

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego filmu, w który dr Artur Sandelewski wyjaśnia na czym polega przeczep włosów.

Najczęściej powtarzane mity o przeszczepie włosów

Na temat zabiegu przeszczepu włosów powstało wiele mitów i błędnych przekonań. Dzisiaj weźmiemy je pod lupę i ujawnimy prawdę o transplantacji włosów.

Mit 1. Przeszczep włosów jest tylko dla mężczyzn

Nie! Oczywiście, najczęściej ten zabieg wykonuje się u mężczyzn. Wynika to jednak z faktu, że to właśnie panowie częściej cierpią z powodu przedwczesnego wypadania włosów. Zabieg przeszczepu włosów można wykonać równie skutecznie u kobiet.

Mit 2. Przeszczepione włosy wypadają

Przeszczepiony włos już nie wypada. Przy poprawnie wykonanym zabiegu nie istnieje ryzyko nieprzyjęcia się przeszczepionego włosa. Podczas zabiegu wykorzystuje się mieszki włosowe pacjenta, dlatego mówimy tu o przeszczepie autologicznym.

Przyczyną nieudanego zabiegu transplantacji włosa może być:

 • błędnie zdiagnozowani pacjenci (np.: nie wykryty stan zapalny lub choroba skóry)
 • nieodpowiednie przechowywanie mieszka włosowego, które może spowodować zbyt wczesne obumarcie mieszka włosowego.
 • Uszkodzenie fizyczne mieszka włosowego podczas zabiegu (najbezpieczniejszym narzędziem do przeszczepu włosów są implantery)
 • zbyt długi czas trwania zabiegu (mieszki włosowe mogą zacząć obumierać).

Mit 3. Przeszczep pozostawia widoczne blizny

Przeszczep włosów nie pozostawia widocznych blizn. Nowoczesna metoda FUE nie pozostawia dużych i widocznych blizn. Dlatego zabieg transplantacji włosów jest mało inwazyjna i nie wymaga hospitalizacji. Jeszcze tego samego dnia pacjent może wrócić do domu. W ciągu tygodnia od zabiegu odpadają strupki i znika zaczerwienienie skóry.

Bezpieczny zabieg przeszczepu włosów w San-Medical

Poprawnie wykonany zabieg przeszczepu włosów pozwoli na uzyskanie naturalnego efektu, bez widocznych blizn. Zabieg należy wykonać w profesjonalnej klinice, która specjalizuje się w przeszczepianiu włosów.

Dr Artur Sandelewski, specjalista w dziedzinie transplantacji włosów, niejednokrotnie podkreśla jak ważna jest konsultacja, która umożliwia dokładną ocenę medyczną i dobór najlepszej metody przeszczepu włosów. Przed samym zabiegiem należy również wykonać odpowiednie badania, aby upewnić się co do stanu zdrowia pacjenta.

Dr Sandelewski prowadzi konsultacje odnośnie transplantacji włosów w Krakowie, Bielsku Białej oraz Katowicach.

Zapisz się na konsultację:

  1. Administratorem danych osobowych jest: San-Medical Sp. z o.o. S.K. z siedzibą w Bielsku Białej przy ul. Międzyrzeckiej 26
  2. Dane osobowe (imię i adres e-mail) zbierane są wyłącznie w celu realizacji usługi „Napisz do nas”.
  3. Dane o których mowa powyżej nie będą udostępniane w rozumieniu art. 7 pkt. 6 ustawy o ochronie danych osobowych.
  4. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści jej danych oraz możliwości ich poprawiania.
  5. Dane są podawane dobrowolnie, nie mniej jest to konieczne do realizacji usługi „Napisz do nas”.