Przeszczep włosów - łysienie

Łysienie jest bardzo częstą przypadłością, która dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyną nadmiernego wypadania włosów może być bardzo wiele, począwszy od uwarunkowań genetycznych, poprzez zaburzenia hormonalne aż do rozmaitych chorób neurologicznych, endokrynologicznych, stresu, złej diety czy nadmiernego spożywania leków. Walka z postępującym łysieniem nie należy do łatwych. Specjalne szampony, wcierki i odżywki rzadko przynoszą zadowalające rezultaty. Idealnym rozwiązanie jest przeszczep włosów. Sprawdź dlaczego warto skorzystać z tego zabiegu.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu przeszczepu włosów?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Jest to jedyny i najskuteczniejszy sposób walki z łysieniem, gdyż daje trwały efekt do końca życia. Zabieg transplantacji włosów pomaga odzyskać wiarę w siebie, ponieważ zapewnia wymarzony wygląd. Bujna i gęsta fryzura przywraca atrakcyjność zarówno kobiety, jak i mężczyzny, co ma niebagatelny wpływ na podniesienie jakości życia. Zalet do skorzystania z przeszczepu włosów jest jednak znacznie więcej, a do najważniejszych należy zwiększenie pewności siebie i zadowolenie z własnego wyglądu.

Przeszczep włosów – na czym polega?

Zabieg transplantacji poprzedza dokładna diagnostyka lekarska. Bardzo ważne jest także zbadanie budowy włosa i wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w jego budowie. Metod przeszczepu włosów jest wiele ale na szczególną uwagę zasługuje innowacyjna technika FUE. To nowoczesna metoda, która polega na pobraniu mieszków włosowych, najczęściej z obszaru potylicy i przeszczepieniu ich w pożądany obszar np. w zakola przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Włosy mogą zostać również przeszczepione na brodę czy brwi.

Jakie są zalety transplantacji włosów metodą FUE?

Jest to metoda mało inwazyjna, pozostawiająca tylko niewielkie blizny. Dzięki temu oferuje możliwość noszenia nawet bardzo krótkich włosów, a co najważniejsze jest bezpieczna, ponieważ obarczona małym ryzykiem powikłań. Ponadto jest to najszybszy sposób, który w przeciągu kilku miesięcy daje bardzo zadowalające rezultaty. Sam zabieg po znieczuleniu miejscowym przebiega w sposób bezbolesny dla pacjenta, dzięki czemu czuje się on komfortowo.

Transplantacja włosów metodą FUE daje długotrwałe, spektakularne efekty. Jest to najlepszy sposób na gęste i piękne włosy.