przeszczep włosów kraków, leczenie przedwczesnego łysienia

Problem wypadania włosów zaczyna być coraz powszechniejszy u kobiet. W Polsce już 25% przypadków łysienia dotyczy właśnie Pań.  Jak wiadomo zdrowe, piękne włosy są jednym z atrybutów kobiecości, dlatego utrata kosmyków wiąże się z cierpieniem, kompleksami i zaniżoną samooceną. Współcześnie są sposoby, by nawet z takimi dolegliwościami cieszyć się zadbaną fryzurą przez lata. Podpowiemy Ci jakie są metody leczenia i jak profesjonalnie możesz walczyć ze skutkami łysienia!

Przeszczep włosów – przyczyny wypadania włosów u kobiet

Powodów wypadania włosów u kobiet wyróżniamy oczywiście wiele. Najczęstszym czynnikiem jest łysienie androgenowe, z którym styka się 20-60% Pań, które nie ukończyły 60. roku życia. Wiąże się ono z nadmiernym wydzielaniem androgenów. Bardzo często utrata włosów pojawia się przy chorobach takich jak: nadczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników czy nowotwory narządów płciowych lub jest związany z przyjmowaniem niektórych tabletek antykoncepcyjnych,  w których składzie znajdziemy syntetyczny preparat progesteronowy.  Do innych powodów możemy zaliczyć:

 • uwarunkowania genetyczne
 • przedwczesne dojrzewanie płciowe
 • guzy jajników powstałe po usunięciu macicy
 • łysienie łojotokowe
 • łysienie po oparzeniach
 • łysienie pourazowe
 • łysienie po napromienianiu
 • łysienie spowodowane stanami zapalnymi skóry owłosionej głowy
 • blizny pooperacyjne na skórze owłosionej głowy pozbawione włosów
 • wypadanie włosów z powodu inwazyjnych zabiegów fryzjerskich, nadmiernego ściągania gumką, skręcania, stylizowania itp.
 • silny stres
 • zakażenie grzybicą

Przeszczep włosów – jak wygląda łysienie u kobiet?

Wyróżniamy dwa różne sposoby pojawiania się  przypadłości łysienia: typ męski i żeński.  Według typu męskiego przerzedzenie włosów występuje w okolicach skroni, tzw. „zakoli” i na szczycie głowy . Typ kobiecy charakteryzuje się występowaniem rozlanych przerzedzeń włosów obejmujących centralną część skóry głowy z zachowaniem 2-3-centymetrowego pasma owłosienia w okolicy czołowej. Ten typ łysienia występuje wyłącznie u kobiet. Należy podkreślić, że nie dochodzi tu do całkowitej utraty włosów.

Przeszczep włosów Kraków

Do naszego gabinetu  medycyny estetycznej San Medical coraz częściej przychodzą kobiety, które borykają się z problemem łysienia.  Kiedy przerzedzenie jest zbyt nasilone, wówczas leczenie wspomaga się  transplantacją włosów.  Przeszczep włosów wykonuje się wtedy, gdy inne metody leczenia nie poskutkowały – zaczynając od przyjmowania leków po zabiegi trychologiczne czy mezoterapii.

Przed przystąpieniem do transplantacji lekarz poddaje pacjentkę szeregowi badań w celu ustalenia odpowiedniej diagnozy. Sam zabieg polega na pobraniu mieszków z tyłu głowy, następnie przygotowane pojedyncze transplanty są wszczepiane w obszary dotknięte łysieniem.  Przeszczep włosów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 3 do 10 godzin, w trakcie którego występują przerwy np. w celu skorzystania z toalety. Pacjent może słuchać muzyki czy audiobooków, a także spać.

Przeszczep włosów Katowice – metoda FUE

Sercem naszego centrum medycznego San Medical jest Śląsk, a konkretnie to Katowice, gdzie kobiety  przychodzące do Nas pragną zniwelować skutki łysienia, korzystając z  niezwykle nowoczesnych metod przeszczepu.

W takich przypadkach bardzo często wykonujemy przeszczep metodą FUE. To procedura transplantacji włosów polegająca na przeszczepieniu pojedynczych mieszków włosowych, najczęściej pobranych z tyłu głowy i przy wykorzystaniu specjalistycznych technik oraz narzędzi do transplantacji wszczepienie ich tam gdzie są niezbędne.

Jest to zabieg najbardziej nowoczesny  i najmniej inwazyjny z dostępnych metod transplantacji włosów. Pomaga to zagęścić  włosy w miejscach, które tego wymagają. Metodę FUE możemy również wykorzystać do zakrycia zakoli lub blizn w obrębie owłosionej skóry głowy. Zabieg jest bezpieczny, a efekty  są długotrwałe i szybko widoczne. Transplantacja metodą FUE pozwala nosić zarówno długie, jak i krótkie włosy.

Więcej informacji  o szczegółowym opisie metody FUE  przeczytają Państwo w artykule:

Przeszczep włosów Śląsk

Klinika chirurgiczna San Medical  prowadzi  konsultacje dotyczące transplantacji włosów w Bielsku-Białej, Jaworznie, Katowicach, Krakowie, Radomiu, Warszawie oraz Kłodzku. Skorzystać z fachowej pomocy lekarskiej przy zabiegach mogą jednak kobiety z całej Polski. Zabiegi wykonuje wykwalifikowany personel na czele z dr Sandelewskim, specjalistą chirurgii ogólnej, dyplomowanym lekarzem medycyny estetycznej, który jest członkiem prestiżowej organizacji ISHRS skupiającej specjalistów chirurgii odtwórczej włosów z całego świata. Cennik transplantacji jest ustalany indywidualnie po dokładnej konsultacji.

Więcej szczegółów dotyczących cen transplantacji włosów w San Medical można znaleźć w naszym poprzednim artykule:

Łysienie androgenowe – poznaj przyczyny i walcz z tym!

Zapisz się przez formularz na konsultację na zabieg przeszczepu włosów:

  1. Administratorem danych osobowych jest: San-Medical Sp. z o.o. S.K. z siedzibą w Bielsku Białej przy ul. Międzyrzeckiej 26
  2. Dane osobowe (imię i adres e-mail) zbierane są wyłącznie w celu realizacji usługi „Napisz do nas”.
  3. Dane o których mowa powyżej nie będą udostępniane w rozumieniu art. 7 pkt. 6 ustawy o ochronie danych osobowych.
  4. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do treści jej danych oraz możliwości ich poprawiania.
  5. Dane są podawane dobrowolnie, nie mniej jest to konieczne do realizacji usługi „Napisz do nas”.