Mówi się, że człowiek ma tyle lat, na ile się czuje. Niestety, nasz wewnętrzny stan ducha nie jest w stanie zmienić wyglądu naszej skóry. A ta ulega dużym zmianom, zwłaszcza w okolicach twarzy. Pojawiają się na niej zmarszczki i bruzdy. Wiele osób boryka się z problemem zapadniętych powiek czy opadających policzków. Skóra wyraźnie traci na elastyczności. Da się jednak temu zapobiec. I to bez skalpela!

Lifting bez skalpela

Nie każda redukcja zmarszczek wymaga skalpela. Alternatywą jest zabieg Silhouette Lift. Polega on na wykorzystaniu specjalnych nici liftingujących, które są wszczepiane pod skórę. Ich działanie polega na pobudzanie procesów kolagenogenezy. Jak wiadomo, kolagen to biało, które ma wpływ na elastyczność skóry. Niestety, z wiekiem nasz organizm produkuje go mniej, warto więc mu w tym pomóc. Nici działają wielopoziomowo, ich użycie jest jednak w pełni bezpieczne i skuteczne.

Jak wygląda zabieg?

Nici Silhouette Lift umieszcza się pod skórą za pomocą stworzonych wcześniej przez lekarza nakłuć. Wszystko odbywa się oczywiście w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa około 30 min. Tylko na 1 dzień po zabiegu zalecany jest opatrunek plastrowy. Może pojawiać się obrzęk czy zaczerwienienie. Skóra jednak szybko się goi. Same nici zbudowane są z całkowicie wchłanianych komponentów- kwasu glikolowego oraz kwasu polimlekowego. Ich skład sprawia, że skutecznie poprawiają one wygląd i kondycję skóry.

Gdzie wykonać zabieg?

Aby redukcja zmarszczek przebiegła skutecznie i bezproblemowo, warto oddać się w sprawdzone ręce. W naszym gabinecie San-Medical zabiegi są wykonane przed doświadczanego dr Sandelewskiego, który przed wykonaniem zabiegu przeprowadza konsultację lekarską, sprawdzając, czy skórapacjenta kwalifikuje się do tego typu oddziaływań. Można liczyć na życzliwe i profesjonalne podejście. Sam zabieg, choć wydaje się być nieprzyjemny, przebiega bezboleśnie. Za to efekty utrzymują się nawet przez kilkanaście miesięcy.

Walka ze zmarszczkami nie należy do prostych. Na szczęście, wraz z rozwojem medycyny estetycznej, nasze możliwości są w tym zakresie coraz większe i skuteczniejsze. Proponowane zabiegi nie są też bardzo inwazyjne. Przykładem jest zabieg z wykorzystaniem nici chirurgicznych Silhouette Lift, które znacząco poprawiają wygląd skóry, przywracając jej jędrność i elastyczność. To także świetny sposób na modelowanie policzków czy poprawę napięcia skóry szyi. Ten zabieg już cieszy się popularnością, ale z czasem będzie z niego korzystać z niego więcej osób.