Zmiany skórne typu brodawki, włókniaki, modzele  posiada większość ludzi. W wielu przypadkach są one neutralne dla organizmu i z tego punktu widzenia nie wymagają usuwania. Nie są one jednak zbyt estetyczne, czasem znajdują się w widocznych miejscach, które odbierają danej osobie pewność siebie. Zdarza się także, że pojawiają się one w problematycznych częściach ciała, np. w obszarze genitaliów. Na szczęście można się ich skutecznie pozbyć. Pomaga w tym laser CO2.

Problematyczne zmiany skórne

Problematyczne zmiany skórne różnią się rozmiarem, umiejscowieniem czy kolorem. Często mają one formę brodawek wirusowych tzw. kurzajek, które mogą pojawić się w różnych częściach ciałach. Pacjenci skarżą się również na polipowate wyrośla skórne i kłykciny kończyste. Nieestetyczne zmiany skórne lubią pojawiać się na stopach – są nimi odciski, nagniotki i modzele. Bywa, że uciążliwe do usunięcia są także
brodawki łojotokowe.

Laser na zmiany skórne

Ze zmianami skórnymi można walczyć na wiele sposobów. Istnieją metody domowe, jak i specjalne żele czy maści, które można zakupić w aptece. Niestety, w wielu przypadkach nie są one skuteczne. Zdarza się, że jedynie częściowo usuwają zmianę, która z czasem odrasta. Dlatego lepiej zdecydować się na laserowe usuwanie zmian skórnych z wyjątkiem znamion barwnikowych. Odbywa się ono w znieczuleniu miejscpwym, dlatego pacjent nie odczuwa żadnego bólu czy dyskomfortu. Jak laser C02 pomaga pozbyć się zmiany skórnej? Emituje on falę elektromagnetyczną o długości 10600 nm. W trakcie zabiegu
uwolniona energia pochłaniana jest przez płyn wewnątrz i zewnątrztkankowy. W efekcie powoduje to odparowanie-waporyzację tkanek oraz koagulację naczyń krwionośnych. Uciążliwa zmiana znika, a sam zabieg jest bezkrwawy.

Przed zabiegiem

Usuwanie zmian skórnych powinno być poprzedzone konsultacją ze specjalistą, który sprawdza zmianę skórną i określa, czy laser będzie skuteczną metodą pozbycia się jej. W San-Medical pacjenci umawiają się na wizytę z dr Sandelewskim, z którym dokładnie można porozmawiać na temat zabiegu i wyjaśnić wszystkie wątpliwości. W trakcie konsultacji wykonywana jest dermatoskopia, która pozwala na dokładną ocenę zmian skórnych. Samo usuwanie zmian nie wymaga specjalnych przygotowań.

Zmiany skórne potrafią być bardzo uciążliwe. Nie warto więc się męczyć. Zabieg laserowy to skuteczny i szybki sposób na to, aby ich się pozbyć. Ponieważ wszystko odbywa się pod okiem specjalisty, zabieg jest również bezpieczny. Wystarczy kilka chwil, aby pacjent znów mógł się cieszyć gładką i pozbawioną zmian skórą. Warto jednak wybrać zaufanego lekarza i klinikę, aby mieć pewność co do jakości zabiegu i czuć się komfortowo.