Procesy starzenia się skóry jest często wyzwaniem dla niejednej z pań. Reklamy kremów anti-aging bywają kuszące, jednak z uwagi na złożone tło zachodzących w skórze procesów warto sięgnąć po profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Część z nich czerpie pożytek z dobrodziejstw toksyny botulinowej, popularnie określanej jako „botoks„.

Specyfika działania toksyny botulinowej

Toksyna swoje unikalne walory zawdzięcza toksynie  jadu kiełbasianego. Aktualnie w medycynie estetycznej wykorzystuje się 7 szczepów bakterii, które produkują odmienne pod kątem antygenowym. Zasadniczo toksyna botulinowa hamuje  transport impulsów nerwowych w nerwach odpowiadających za konkretny mięsień. Iniekcja botulinowa sprawia, że jego funkcja jest zablokowana, natomiast pozostałe — funkcjonują bez przeszkód. Twarz wygląda coraz ładniej, ponieważ zanikają widoczne uprzednio zmarszczki.

Konsultacje przed zabiegiem z użyciem toksyny

Przed wykonywanym w placówce San-Medical zabiegiem Klientka konsultuje z dr. A. Sandelewskim konkretne rejony, w których mają być usunięte zmarszczki przy wykorzystaniu toksyny botulinowej. Co ciekawe, lekarz medycyny estetycznej nakreśla te obszary charakterystyczną kredką. Po tym wstępie przygotowany i rozcieńczony preparat aplikuje się w oznaczone rejony. W praktyce najczęściej wybieranymi do zabiegu obszarami są czoło, okolica pomiędzy oczami (tak zwana lwia zmarszczka) oraz kurze łapki.

Oczywiście personel, który reprezentuje San-Medical, podchodzi do swojej misji odpowiedzialnie i informuje potencjalną Pacjentkę o wszelkich przeciwskazaniach do wykonania zabiegu z użyciem preparatu. Należą do nich między innymi ciążą, karmienie piersią i zażywanie antybiotyków aminoglikozydów.

Ku miłemu zaskoczeniu Klientek, zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej nie powodują nieprzyjemnego bólu. Jest to zasługą jednorazowej strzykawki z niezwykle cienką igłą.

Efekty zabiegu bazującego na toksynie botulinowej

Na rezultaty terapii, której istotą jest „botoks”, nie trzeba czekać długo. Pierwsze efekty można bowiem dostrzec już po 3-4 dniach od aplikacji toksyny botulinowej. Bardziej sugestywny rezultat uwidacznia się po około 10-14 dni po wstrzyknięciu — wtedy bowiem działanie toksyny botulinowej osiąga swoje maksimum. Wizualnie cera wygląda na bardziej wygładzoną i młodszą. Niestety zabieg ten mimo swoich imponujących walorów, nie daje ponadczasowych efektów. Rezultaty utrzymują się bowiem przez 6 miesięcy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby po upływie tego czasu ponownie powtórzyć całą procedurę.