Bruzdy nosowo – wargowe to charakterystyczne linie biegnące od skrzydełek nosa do kącików ust. Z wiekiem pogłębiają się, dochodzi do utraty jędrności tkanek i w związku z tym policzki opadają. Wówczas to twarz przybiera smutny oraz zmęczony wygląd. Dziś dla tych osób, którzy chcą posiadać piękną twarz pozbawioną niedoskonałości z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Kwas hialuronowy pomaga pozbyć się wielu defektów twarzy.

Na czym polega wypełnianie bruzd nosowo – wargowych?

Wypełnianie tych miejsc jest wykonywane za pomocą powszechnie stosowanego w medycynie estetycznej kwasu hialuronowego. Pozwala on w skuteczny sposób spłycić linie biegnące od skrzydełek nosa do kącików ust. Dzięki temu powierzchnia skóry zostaje idealnie wyrównana. W celu zachowania naturalnego wyglądu twarzy podczas zabiegu musi być użyty kwas o odpowiedniej konsystencji. Musi on być plastyczny oraz na tyle gęsty, aby zapewnić estetyczny efekt na długi czas.

W jaki sposób przebiega zabieg?

Podczas wykonywania zabiegu wypełniania bruzd nosowo – wargowych obszar ten jest znieczulany za pomocą kremu z zawartością lidokainy. Musi on pozostać na skórze przez pół godziny. Następnie za pomocą igły przygotowany kwas hialuronowy jest wprowadzany w tkanki znajdujące się w okolicy bruzd.

Po wykonaniu zabiegu lekarz lekko modeluje oraz masuje podany wypełniacz. Pozwala to uzyskać pożądany efekt spłycenia bruzd nosowo-wargowych.

Wypełnianie bruzd nosowo – wargowych a młody wygląd twarzy

Zabieg ten jest dedykowany dla tych osób, które chcą cieszyć się pięknym wyglądem, mimo wciąż tykającego zegara biologicznego. Przynosi on zawsze mnóstwo korzyści. Pośród wielu z nich można wymienić skuteczne odmłodzenie twarzy oraz nadanie jej bardziej wypoczętego wyglądu.

W pełni zadowalający efekt jest widoczny zaraz po zabiegu. Gdy jest on wykonywany za pomocą kaniuli, to rekonwalescencja jest bardzo szybka. Fachowo wykonany zabieg zapewnia spłycenie bruzd przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego wyglądu twarzy, zarówno podczas mimiki, jak i w stanie spoczynku. Efekty są widoczne zazwyczaj przez 9 – 12 miesięcy, a czasami nawet do 18 miesięcy. W dużej mierze jest to zależne od czynników genetycznych, stylu życia oraz codziennej pielęgnacji twarzy.

Istotne przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego jest najlepszą metodą usuwania nieestetycznych fałd nosowo – wargowych. Metoda ta jest w pełni naturalna, zatem nie powoduje długofalowych powikłań. Co prawda początkowo może utrzymywać się na skórze zaczerwienienie oraz lekka opuchlizna, ale objawy te szybko mijają. Po pewnym czasie kwas hialuronowy się wchłania i równomiernie rozprowadza pod fałdami nosowo-wargowymi.

Warto pamiętać o tym, że istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Nie jest on wskazany dla:

– kobiet w ciąży

– osób o zmniejszonej odporności

– osób chorujących na choroby układu immunologicznego.

– osób nadwrażliwych na kwas hialuronowy

Zabieg polegający na spłyceniu bruzd nosowo – wargowych pozwala na nowo cieszyć się z posiadania, pięknej, jędrnej oraz młodej twarzy.