XXVII. Światowy Kongres Chirurgii Odtwórczej Włosów

W tym roku Światowy Kongres Chirurgii Odtwórczej Włosów miał miejsce w Tajlandii. Na miejsce konferencji na temat walki z łysieniem i najnowszych metod przeszczepu włosów wybrano przepiękny hotel Shangri-La w Bangkoku. Natomiast cały kongres trwał 5 dni i odbywał się w dniach 13-17 listopada 2019 roku.

Kongres Chirurgii Odtwórczej Włosów w Bangkoku

Każdy lekarz liczący się w dziedzinie przeszczepu włosów był obecny w Bangkoku. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszego specjalisty, dlatego doktor Sandelewski należał do grona nielicznych lekarzy z Polski, którzy uczestniczyli w tej prestiżowej konferencji. Podczas kongresu wiele sesji naukowych poświęcone były leczeniu zachowawczemu łysienia zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

International Service for Human Rights – kongres poświęcony walce z łysieniem

Niestety do do tej pory nie wymyślono „eliksiru” na porost włosów. W przypadku odbudowy utraconych włosów jedyną skuteczną metodą leczenie pozostaje przeszczep włosów. Natomiast żadne preparaty, suplementy diety czy zabieg kosmetyczny nie pomoże, gdy mieszek włosowy obumarł. Dodatkowo podczas kongresu omawiano problem wykonywania zabiegów przeszczepów włosów przez osoby bez odpowiedniego wykształcenia medycznego.

Nie podejmuj ryzyka – wybierz specjalistę w dziedzinie przeszczepu włosów

Duży nacisk podczas kongresu kładziony na tzw. „black market”. W wielu krajach coraz częściej zabiegi przeszczepu włosów wykonują osoby, które nie są lekarzami i nie posiadają medycznego wykształcenia. Pokazane rezultaty takich zabiegów mrożą krew w żyłach. Jeszcze raz podkreślono, że przed zabiegiem przeszczepu włosów każdy pacjent powinien dokładnie wiedzieć kto go będzie operował i czy dany lekarz rzeczywiście jest specjalistą w tym co robi.

Chirurgia plastyczna i przeszczep włosów

Aby zabieg przeszczepu włosów był poprawnie przeprowadzony i bezpieczny dla pacjenta musi wykonać go chirurg plastyczny w sali operacyjnej! Choć przeszczep włosów nie wymaga hospitalizacji, jest to poważny zabieg z zakresu chirurgi plastycznej. Wymaga przeprowadzenia rozeznania medycznego i wykonania serii badań.

Zanim wykonasz zabieg przeszczepu włosów sprawdź kto go wykonuje!

Nie oszczędzaj na własnym zdrowiu! Nie ryzykuj trwałego okaleczenia z powodu oszczędności. Zabieg u lekarza chirurga plastycznego jest droższy, ale daje ci gwarancję bezpieczeństwa. Na wysoki koszt zabiegu przeszczepu włosów składa się: profesjonalna i odpowiednio przygotowana sala operacyjna, sterylny sprzęt, odpowiednio wyszkolona kadra. Zwróć uwagę na wykształcenie osoby wykonującej zabieg przeszczepu włosów, sprawdź czy masz do czynienia z prawdziwą kliniką medyczną.

Pamiętaj, że niska cena przeszczepu włosów, powinna dać tobie sygnał ostrzegawczy. Bardzo łatwo sprawdzić czy Twój lekarz jest członkiem ISHRS, co potwierdza jego odpowiednie wykształcenie.

Profil dr Sandelewskiego w ISHR