Cellular Matrix jest jednym z najnowocześniejszych zabiegów, łączy w sobie działanie osocza bogatopłytkowego z kwasem hialuronowym. Efektem jest regeneracja i odmłodzenie twarzy oraz opóźnienie efektów starzenia się skóry.

Czym jest zabieg Cellular Matrix i jakie są jego korzyści dla Twojej skóry?

Cellular Matrix – zabieg jest połączeniem znanego zabiegu Regeneris z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Zabieg Regeneris jest jednym z najskuteczniejszych technik regeneracyjnych, ponieważ polega na wykorzystaniu własnej krwi, która jest najlepiej przyswajalną i bogatą w naturalne składniki mieszanką. Technologia Cellular Matrix jest wynikiem wieloletniej pracy biotechnologów, lekarzy oraz inżynierów tkankowych, którzy wzmocnili zabieg Regeneris o 2% nieusieciowany kwas hialuronowy. Działanie osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego bardzo dobrze się uzupełnia i umożliwia uzyskanie wyjątkowych efektów zwiększenia objętości oraz wypełnienia ubytków istniejących w skórze i tkance podskórnej. Osocze pobudza fibroblasty do podziału i syntezy kolagenu, dostarcza skórze składników mineralnych, witamin i kwasów tłuszczowych. Kwas hialuronowy odżywia i nawilża komórki skóry. Połączenie obydwu składników stymuluje wytwarzanie kolagenu, wpływa na zwiększenie elastyczności i zabarwienia skóry, dochodzi do obudowy naczyń krwionośnych.

Kiedy powinnaś rozważyć zabieg Cellular Matrix?

Płytki krwi są najważniejszym elementem procesów naprawczych tkanek twardych i miękkich. Kwas hialuronowy jest składnikiem mazi stawowej uczestniczącej w mechanizmach homeostazy stawów. Cellular Matrix to zabieg, który warto rozważyć w przypadku potrzeby regeneracji tkanek skórnych, wspomaga on również regenerację stawów. Warto zdecydować się na zabieg w przypadku:

 – konieczności regeneracji skóry, jest skutecznie wykorzystywany do leczenia blizn, rozstępów, zmian potrądzikowych i innych problemów skórnych,

 – uszkodzenia kości i stawów, wspomaga leczenie uszkodzonej tkanki stawowej oraz niweluje odczuwanie bólu,

 – zagęszczaniu i stymulacji odrostu włosów oraz w przebiegu różnego rodzaju łysienia, szczególnie łysienia androgenowego i plackowatego.

Cellular Matrix to zabieg, którego cena jest uzależniona od rodzaju schorzenia oraz ilości stosowanych zabiegów. Każdy zabieg jest inny, przed podjęciem decyzji o jego wykonaniu lekarz specjalista decyduje o charakterze jego przebiegu.

Jak działa zabieg Cellular Matrix i czego możesz się spodziewać po jego wykonaniu?

Cellular Matrix, charakterystyka zabiegu: dzięki harmonijnemu połączeniu kwasu hialuronowego oraz osocza dochodzi do pozytywnego oddziaływania na tkanki organizmu. Kwas hialuronowy staje się bazą i swojego rodzaju rusztowaniem umożliwiającym sprawniejszą interwencję osocza bogatopłytkowego. Jego składniki stymulują tkanki skóry do odbudowy, a kwas hialuronowy tworzy trójwymiarową przyjazną strukturę niezbędną do prawidłowej pracy fibroblastów, trombocytów i innych czynników wzrostu. Zarówno osocze, jak i kwas hialuronowy harmonijne współpracują ze sobą, nadbudowując macierz skóry i odbudowując tkanki we wszystkich jej warstwach.

Przygotowanie preparatu do zabiegu jest metodą szybką i bezpieczną. Lekarz lub pielęgniarka pobiera od pacjenta niewielką ilość krwi, od 6 do 18 ml, następnie jest ona poddawana wirowaniu w specjalnej wirówce. Jest to konieczna czynność, aby oddzielić składniki krwi za pomocą żelu separacyjnego. W ciągu 5 minut dochodzi do oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W ten sposób uzyskane osocze zostaje w systemie zamkniętym połączone z kwasem hialuronowym. W ten sposób powstaje preparat, który jest gotowy do wykorzystania w iniekcji. Cellular Matrix to zabieg, który polega na podaniu preparatu podskórnie za pomocą mikro kaniuli. W zależności od potrzeb może to być twarz, dekolt, szyja, wierzchnia powierzchnia dłoni albo inna część ciała. Technologia Cellular Matrix umożliwia pacjentom od razu powrót do codziennych czynności.

Cellular Matrix – efekty są uzyskiwane po wykonaniu kilku zabiegów, zazwyczaj są to 3 lub 4 wizyty w odstępach kilkutygodniowych. Warto dla podtrzymania efektów zabiegów wykonywać je jeden raz co pół roku. Bezpośrednio po wykonaniu kuracji należy unikać sauny i solarium przynajmniej przez okres 2 tygodni. Nie wolno także narażać skóry na nadmierną ekspozycję słoneczną. Efekty zabiegu to przede wszystkim:

 – remodeling włókien kolagenowych,

 – rewitalizacja, wygładzenie, ujednolicenie kolorytu, polepszenie napięcia i elastyczności skóry,

 – polepszenie ukrwienia i utworzenie nowych naczyń krwionośnych.

Dla kogo jest polecany zabieg Cellular Matrix?

Cellular Matrix to zabieg zalecany w przypadku utraty elastyczności skóry oraz jej jędrności w różnych częściach ciała, takich jak twarz, szyja, dekolt, grzbiety dłoni. Zabieg jest również wskazany dla osób, które chcą zniwelować blizny potrądzikowe oraz zregenerować skórę po przebytych zabiegach chirurgii plastycznej. Cellular matrix przyspiesza gojenie się skóry, dlatego jest wskazany po bardziej inwazyjnych kuracjach medycyny estetycznej, takich jak głębokie złuszczanie i zabiegi z użyciem laserów. Wspomaga również leczenie różnego rodzaju przebarwień na skórze, powstałych w wyniku nadmiernego opalania, po ciąży i po stanach zapalnych. Niweluje nadmierne przesuszenie skóry po stosowaniu leków. Kuracja jest przeznaczona dla wszystkich osób, może być stosowana prewencyjnie i regeneracyjnie na skórę.

Cellular Matrix to zabieg, którego cena jest uzależniona od takich czynników, jak obszar skóry poddawany zabiegowi, stopień zaawansowania niekorzystnych zmian oraz ilość zabiegów w jednej serii. Podczas wizyty konsultacyjnej specjalista ocenia stan skóry i ustala plan leczenia, dzięki temu można ustalić dokładny kosztorys zabiegu.

Czy zabieg Cellular Matrix jest bezpieczny?

Cellular Matrix – zabieg jest nowoczesną w pełni nieinwazyjną metodą na przywrócenie młodzieńczego wyglądu skóry, istnieją jednak przeciwwskazania do jego wykonania, można do nich zaliczyć:

 – ostry i przewlekły stan zapalny w miejscu, w którym ma być wykonany zabieg,

 – ciąża i laktacja,

 – zaburzenia krzepliwości krwi,

 – choroby krwi, takie jak małopłytkowość, zespoły dysfunkcji płytek,

 – choroby pochodzenia autoimmunologicznego, RZS, choroba Bechterowa,

 – nadwrażliwość na składniki preparatu,

 – stosowanie antykoagulantów i niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ),

 – choroby nowotworowe, po kilku latach od zakończenia leczenia pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu.

” Cellular Matrix to nowa forma zabiegu mezoterapii osoczem, przynosząca jeszcze lepsze rezultaty dzięki wykorzystaniu właściwości kwasu hialuronowego. Połączenie obydwu składników już po pierwszym zabiegu sprawia, że cera jest nie tylko nawilżona, ale również odbudowuje swoją objętość. Poprawiona jest jej struktura na wszystkich poziomach zarówno jeśli chodzi o koloryt, grubość, jak i elastyczność. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób z oznakami starzenia się skóry, także tych z cerą wrażliwą i alergiczną.” – potwierdza specjalista kosmetolog.